12 Eylül 1962’te John Kennedy’nin “Aya gitmeyi seçtik. On yıl içinde aya gitmeyi ve diğer şeyleri yapmayı seçtik, kolay oldukları için değil ama zor oldukları için, çünkü bu amaç, sahip olduğumuz enerji ve yetenekleri düzenlememize ve değerlendirmemize hizmet edecek, çünkü bu kabul etmek istediğimiz türden, ertelemek istemediğimiz bir meydan okuma ve, diğerleri gibi de, kazanmak istiyoruz.” konuşmasının 58. yıldönümünde Showtime, John C. Reilly, Fred Armisen ve Tim Heidecker’ın başrolünde olacağı uzay merkezli yeni bir iş yeri komedisi olan Moonbase 8’in ilk tanıtım fragmanını yayınladı.

NASA’nın Ay Üs Simülatörü’nün bulunduğu Winslow’da, Arizona’nın izole çölünde, eğitimlerini tamamlamak için gayretle çalışırken, bir dizi beklenmedik durumla karşılaşan 3 astronotun, kendi akıl sağlıklarını, birbirlerine güvenlerini ve uzay yolculuğu için uygun olup olmadıklarını sorgulamasının hikayesini izleyeceğiz. Armisen ve Heidecker, vasatın altı ama istekli iki astronot olan Skip ve Rook’u canlandırırken, Reilly liderleri Cap’i canlandırıyor.

Reilly, Armisen, Heidecker ve Jonathan Krisel (Portlandia), 6 bölümlük (yarım saatlik) dizinin yaratıcısı, yazarı. Krisel, ayrıca dizinin yönetmenliğini üstlendi. Dizi bu senenin sonbahar aylarında yayınlanacak.

.