im-dying-up-hereWilliam Knoedelseder’in aynı isimli kurgu olmayan kitabından esinlenen bir dizi. Yapımcıları arasında Jim Carrey var.
Showtime’a deneme bölümü giden projenin dün diziye dönüştüğü açıklandı. Kaç bölüm sipariş aldığı belli olmayan yapımın ne zaman başlayacağı da henüz belirsiz.
70’li yılların Los Angeles’ındaki meşhur kötü stand-up komedi sahnelerinden birinde geçiyor hikaye. Günümüzün birçok Amerikan komedi yıldızının kariyerinin başladığı mekanlardan bu da.
İnsanları güldürmeyi amaçlamış olan komedyenlerin çatlak ve ilham dolu ruhlarına eğilen bir ilk bölümü var.
Bu komedi kulübünün sahibi ve burada sahne alanların akıl hocası “Goldie” (Melissa Leo). Kendisi sert mizaçlı ve komedyenlerini hizaya sokarak eğitmeyi seven biri.
Ari Graynor, Andrew Santino, R.J. Cyler, Erik Griffin ve Stephen Guarino’nun canlandırdığı karakterler kulübün ana stand-up sanatçıları.
Michael Angarano ve Clark Duke ise Boston’dan Los Angeles’a meşhur olmaya gelmiş iki genç komedyeni canlandırıyor.

I'M DYING UP HEREÜstte gördüğünüz isimlerin yanında alttaki meşhur isimler de şu ana dek duyurulmuş olan konuk oyuncular:

Alfred Molina, Sebastian Stan, Robert Forster, Jon Daly, Al Madrigal, Dylan Baker, Brianne Howey, Ginger Gonzaga, Cathy Moriarty

Kaynak