YAYIN BİLGİLERİ

Kanal: HBO

Tür: Komedi (Kara Mizah)

Bölüm uzunlukları: 25 dakika

Onay durumu: 3. sezon onayı aldı.

KONU

Dizimizde Pied Piper isimli bir şirketin doğuşunu ve şirketin arkasındaki yazılımcıların hayatlarını kara mizah sosuyla izliyoruz. Bakalım ilerleyen zamanlarda Pied Piper bugünün dev teknoloji şirketlerinden biri olabilecek mi?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR


Richard, ana karakterimiz ve Pied Piper şirketinin kurucusu. İlk başta müzik telif haklarının ihlal edilip edilmediğini kontrol eden bir uygulama yazsa da daha sonradan uygulamanın içinde kullandığı algoritmanın yüksek boyutlu dosyaların kalitesinde hiçbir bozulma olmadan boyutunun çok büyük oranda küçültülmesini sağlayan bir hazine olduğunun farkına varıyor. Sonrası malum… Karakteri Thomas Middleditch canlandırıyor.

Resim12


Erlich,  yazılımcıların yeni uygulamalar, algoritmalar geliştirdikleri, geleceğin önemli şirketlerinden birinin kurucusu olabilmek için sarf ettikleri çaba sırasında bulundukları yer olan kuluçka adı verilen evini yazılımcılara kiralayan bir yazılımcı. Karakteri T.J. Miller canlandırıyor.
Resim12

Dinesh, Kuluçka’daki yazılımcılardan biri. Richard’ın geleceği çok parlak bir şirket kurması üzerine kendi çalışmalarını bırakıp şirkete katılıyor. Karakteri Kumail Nanjiani canlandırıyor.

Resim12Gilfoyle, yine Kuluçka’daki yazılımcılarımızdan. Dinesh ile sık sık komik atışmalarına şahit oluyoruz. Karakteri Martin Starr canlandırıyor.

Resim12Jared, Şirketin asistanı. Şirkette arkadaşlarımızın evrak işlerini, toplantılarını ve iş bölümünü düzenleyen arkadaşımız. Karakteri Zach Woods canlandırıyor.

 

 

 

Resim12

(1965-2013)


Not:
  Peter Gregory karakterini canlandıran Christopher Evan Welch, dizinin ilk sezon çekimleri devam ederken akciğer kanseri sebebiyle hayatını kaybetti.

Resim12

FRAGMAN

YAZARIN NOTU

Dizi, oldukça yüksek olan reytingiyle kanalın en yüksek reytingli komedi dizisi konumunda ve uzun yıllar aramızda olacağa benziyor. Ortalama 25 dakikadan oluşan bölümleri kısa sürede bitirerek hemen güncele yetişebileceğiniz bu HBO komedisine bir şans verilmeli. İzleyen ve izleyecek olan herkese iyi seyirler dilerim.