ABC kolları sıvadı. Agents of S.H.I.E.L.D.‘e kardeş 2 dizi birden geliyor. Bunların haberlerini daha önce şurada ve şurada vermiştik. Bu diziler ne ve kimlerle ilgili olabilir bir bakalım istedim. Sıralamayı tamamen olma ihtimaline göre yapıyorum. Yani 5. sıradaki dizi, olma ihtimali en düşük dizi.

5- She-Hulk

Law and Order’ın Avengers ile buluştuğunu hayal edin. Ya da Daredevil‘ın daha suç/hukuk ve daha süper güç dolu kadın başrollü bir televizyon dizisi hayal edin. İşte bu tam olarak She-Hulk olurdu. Kendisi süper kahramanların avukatlığını yapıyor ve Civil War hikayesinde önemli bir rolü var. Olma olasılığı en düşük dizi ama insan yine de hayal ediyor işte.

4- Nova Corps

nova-1-cover-132274Nasıl Avengers’tan sonra Agents of S.H.I.E.L.D. dizimiz olduysa, Galaksinin Koruyucuları‘ndan sonra bir Nova serimiz olabilir. Kendisi şu aralar çizgi romanlarda ve Ultimate Spiderman animasyonunda oldukça popüler bir karakter ve filmde hali hazırda bir Nova kurumunu görmüştük. Ama bizim bahsettiğimiz asıl Nova olan ve etrafta süperkahramancılık oynayan kişi. Carefree, Arizona’da annesi ile yaşayan Samuel Alexander, bir gün babasından yadigar bir kask bulur ve hayatı sonsuza dek değişir. Eğer Marvel parayı basar ve bu projeyi hayata geçirirse, genç Samuel Alexander’ın maceralarını seven bir sürü insan çıkacaktır. DC’nin Flash dizisi ile başardığını, Marvel da Nova ile başarabilir. Kendisi Örümcek ile pek anlaşamasa bile iyi arkadaştır. Belki dizi geldiğinde tüm olaylar şu noktaya çıkar ne dersiniz?

3- Ms. Marvel

Marvel’ın son zamanlarda yapmaya çalıştığı şey farklı ırklardan/dinlerden kahramanları sinematik evrenlerine dahil etmek oldu. Sizi Kamala Kahn ile tanıştırayım. Kendisi Marvel evreninin ilk müslüman kahramanıdır. Geçtiğimiz sene başlayan çizgi romanı ile de Marvel’ın en sevilen işlerinden biri oldu ve çizgi romanları satış rekorları kırdı. Nova gibi gençlere hitap eden ve eğlenceli bir iş olabilir. Çünkü çoğu izleyici ajanlar yerine daha kafa yormayan, iki ağız burun kıracak bir süper kahraman dizisi izlemeyi tercih ediyor. Zaten Kaptan Marvel geleceği için bu ihtimal düşük ama tüm bu dönen Inhumans olay örgüsüyle, insan birkaç tanıdık yüz daha mı göreceğiz yoksa diye düşünmeden edemiyor.

2- Deathlok

Son bölümlerden de anladığımız üzere, Marvel hala Deathlok’tan vazgeçmiş değil. Mike Peterson ve hayatı ne kadar sevilir, ne kadar izlenilebilir bir şey çıkar bilemeyiz ama kesinlikle çıkabilecek diziler arasında büyük bir aday. Açıkçası aralarından en olmasını istemediğim proje olabilir. Ama ihtimali yüksek.

1- Mockingbird ve Lance Hunter

Son çıkan haberlere göre çıkacak yan dizilerden birinin başrollerinin Agents of S.H.I.E.L.D.’dan tanıdığımız Alaycı Kuş ve Lance Hunter olduğunu öğrendik. Bu dizi Bay ve Bayan Smith tarzı bir ajanlık dizisi olur mu bilemem ama öyle olursa bile en azından Agent Carter seviyesinde ve kalitesinde olmalı. Özellikle Bobbi karakterini oynayan Adrianne Palicki dizide daha yeni kadrolu olmuşken, ayrıldığını görmek hepimizi üzecektir. Bir teorim ise SHIELD gibi başka bir organizasyonun başına geçebilecekleri. Yine ilginç (ama farklı) olayları, davaları izleyebileceğimiz bir dizi olabileceği yönünde.


Siz ne düşünüyorsunuz? Bunlardan hangilerini görmek isterdiniz? Başka ne gibi projeler ilginizi çekerdi? Yorumlar kısmında görüşlerinizi bekliyorum. ;)