Buffy the Vampire Slayer ile meşhur olup, Angel ile yoluna devam eden ve ardından tek sezonluk kült dizi Firefly ile ciddi sayıda bilim kurgu sever kitleyi kendine hayran bırakan yapımcı/yaratıcı Joss Whedon, Dollhouse ile inişe geçmiş kariyerini, bu yıl The Avengers filmiyle hareketlendirdi. Bu rüzgarı harcamayan, hatta üstüne de Firefly’ın 10. yıl dönümü ile iyice göz önüne çıkan Whedon’dan yeni bir dizi projesi haberi gecikmedi.

Marvel çizgi romanlarının süper kahraman ekibi Avengers‘ı sinemaya uyarlayan yapımcı/yazar, ABC kanalı için yine Marvel dünyasında geçen bir televizyon dizisi ile karşımıza gelecekmiş. Dizinin, Avengers filminden türemesi beklenmiyor. Runaways ya da Cloak and Dagger çizgi romanlarının uyarlaması olacağına dair rivayetler var.

ABC*, uzun zamandır Marvel’in çizgi romanlarından türemiş bir dizinin peşinde. The Hulk için 2011’de yayına girecek bir deneme bölümü girişimi olmuş, ama bu deneme diziye dönüşmemişti. Keza, yapımcı Melissa Rosenberg‘ün Jessica Jones‘u da aynı yolun yolcusu olmuştu. Gerçi, Deadline’ın haberine göre Hulk’ın, farklı bir yazarla yeniden karşımıza gelme ihtimali hala varmış ama ne kadar gerekli olduğu tartışılır elbette. ;)Süper kahraman edebiyatından dişimize dokunur bir dizi edinene kadar bakalım kaç kurbağa öpeceğiz.
* Marvel’ın yayın hakları 2009’dan bu yana The Walt Disney Company’de. Eh, Disney Stüdyoları ile ortak bir kuruluş olan ABC kanalı da bu pastadan yeme hakkına sahip tabii. İş ki yiyebilsin… ;)