Sky Atlatic, Şubat ayında Juno Temple‘ın başrolünde olacağı Little Birds isimli dönem draması diziye onay vermişti. Dizinin kadrosu o günden beri genişlemeye devam ediyor.

Juno Temple

Little Birds, 1955 yılında, Fransız sömürgesi olan Fas’ta, “uluslararası bölge” statüsüne sahip olan Tanca şehrinde geçiyor. Fas’ın 1 yıl sonra bağımsızlığını ilan edeceği, artık sömürgenin bitiş zamanlarına doğru bu şehre gelen sorunlu Amerikalı sosyete kızı Lucy Savage (Juno Temple), büyük bir kültür şoku yaşar. Lucy, sürekli kendisini kontrol eden ailesinden kaçıp, İngiliz nişanlısı Lord Hugo Cavendish-Smyth (Hugh Skinner) ile evlenme beklentisi içindedir ama Hugo, çoktan kalbini bir başkasına kaptırmıştır bile.

Yumna Marwan

Lucy, bağımsızlığını ve kimliğini ortaya çıkarmak için savaşırken, hayatına, bu renkli, bohem dünyanın diplomatlarına ve yabancılarına hizmet veren Faslı dominatriks Cherifa Lamour (Yumna Marwan) ve Mısırlı aristokrat Adham Abaza (Raphael Acloque) dahil olur ve onlar tehlikeli karakterler ile karşı karşıya kalırlar.

Raphael Acloque

Sophia Al-Maria tarafından yaratılan 6 bölümlük dizi, 1979’da yayınlanan Anais Nin’in erotik kısa öykülerine dayanıyor.

Hugh Skinner, Rossy De Palma, Nina Sosanya, Jean-Marc Barr

Warp Films‘den Ruth McCance ve Peter Carlton (The Last Panters), dizinin yönetici yapımcıları.

David Costabile, Amy Landecker, Matt Lauria

Nisan ayında çekimlerine İspanya Tarifa’da başlandı. Mayıs ayında Mancherster’da çekimlere devam edildi. Dizi 2020 yılında ekranlarda olacak.