Sky One’ın tüm bölümlerini 29 Nisan’da yayınlayacağı 6 bölümlük bilim kurgu, komedi, polisiye dizisi Code 404’dan tanıtım fragmanı geldi.

Daniel Mays ve Stephen Graham‘ın başrollerinde olduğu Code 404, Metropolitan Polis Teşkilatı’nın Özel Soruşturma Birimi’nin en büyük suçla mücadele ikilisi, Dedektif Müfettişleri John Major (Mays) ve Roy Carver’ı (Graham) merkezine alan bir dizi. Bir gün gizli bir operasyonda işler ters gider ve John Major, vurularak öldürülür. Major’ın zamansız ölümünden dolayı suçluluk ve pişmanlıkla dolu Roy, onu anlayan tek kişi olan John’un karısı Kelly’ye (Anna Maxwell Martin) gider.

Major olmadan Özel Soruşturma Birimi nasıl devam edebilir? John Major, kaybedilemeyecek kadar önemli bir ‘varlık’ olduğundan, Major’ın cesedi, onu ölümden geri getirmek için hızlı bir deneysel Yapay Zeka projesine dönüşür. Roy ve Kelly’nin şaşkınlığa uğrarlar. Fakat ortada bir problem vardır. Major 2.0, kibirli tavırları, hevesli yaklaşımı ile orjinali gibi görünmekte ama bu dönüşümünde, suçla mücadele içgüdüleri onu tamamen terk etmiştir.

Richard Gadd, Michelle Greenidge, Emily Lloyd-Saini, Steve Oram, Amanda Payton, Simon Strutt, dizinin kadrosunu oluşturan diğer oyuncular.

Daniel Peak (Mongrels), dizinin yaratıcısı ve yazarı. Tom Miller ve Sam Myer, diğer yazarları ve yürütücü yapımcıları. Al Campbell, dizinin yönetmenliğini üstlendi.

Diziyle ilgili önceden çıkan haberlere şuradan ulaşabilirsiniz.