South Park

South Park

12. sezonuna kaldığı yerden devam eden South park 8. ve 9. bölümleri ile yayına başladı. Yine eski bölümlerinde olduğu gibi izleyenleri kahkahalara boğan dizi aynı zamanda bir çok kişiye/kuruma göndermeler yaptı. Şimdi bu bölümlerden biraz bahsedelim.Yazının bundan sonraki kısmı spoiler içerir.

The China Probrem

The China Probrem

8. bölüm olan The China Probrem‘de Çinlilerin dünyayı ele geçirme planlarını bozmaya çalışan Eric Cartman kendisinden nefret etmeyen tek arkadaşı Butters ile bir çin restorantını bastılar. Butters’ın insanları aletlerinden vurduğu için havalı olmadığını düşünen Cartman daha sonra bu plandan vazgeçti. Bu bölümde işlenen diğer konu ise yeni çıkan Indiana Jones filmiydi. Steven spielberg ve George lucas‘u yerden yere vuran bölüm yayınlandığı haftaya damgasını vurdu.

Breast Cancer Show Ever

Breast Cancer Show Ever

9. Bölüm ise bu sezonun bana göre en güzel bölümlerinden biriydi. Breast Cancer Show Ever isimli bölümde Wendy Göğüs Kanserine dikkat çekti ama Eric yine rahat durmadı ve Wendy ile dalga geçti. Wendy’nin Eric’e meydan okuması sonucunda bir kavgaya hazırlandık. Eric’in Wendy’den korktu ve özür dilemeye başladı hatta bu uğurda donunu dahi yedi. Okuldan sonraki kavgadan korkan Eric son anda Garrison‘un masasına sıçtı(!) ve cezaya kalarak yırtacağını sandı. Sabah okul öncesine ertelenen kavga için o gece eric annesi ile wendy’nin evine giderek ailesine haber verdi. Sabah olduğunda dövüşemeyen wendy sınıfına gitmek zorunda kaldı. Tam bu sırada müdür tarafından çağırılan wendy’nin önünde artık bir engel kalmadı ve cartman’ı muhteşem bir şekilde dövdü. Hala havalı olduğunu düşünen eric ile bölüm bitti.