Paramount Plus ve Nickelodeon’da yayınlanacak Star Trek: Prodigy’nin fragmanı ve posteri yayınlandı. Kevin ve Dan Hageman (“Trollhunters,” “Ninjago”) tarafından geliştirilen dizi, çocuk/genç izleyicilere yönelik ilk Star Trek dizisi olacak.

Bir “Trek” dizisinde ilk kez, ana kadro yabancı türlerden oluşuyor. Dizi, daha iyi bir gelecek arayışında daha büyük bir galakside gezinirken birlikte nasıl çalışacaklarını bulması gereken rengarenk bir genç uzaylı ekibini takip edecek. Bu 6 genç dışlanmış karakter terk edilmiş bir Yıldız Filosu gemisine el koyar, ama Star Trek serileri tarihinde bir ilk kez göreceğimiz üzere, gemi hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Hayatta kalabilmek için onu nasıl kullanacaklarını öğrenmek zorunda kalırlar. Janeway, geminin acil durum eğitim hologramı olarak onlara rehberlik ediyor. Karakterlerimizin her biri, birlikte çıktıkları maceraları boyunca, Yıldız Filosu ve temsil ettiği ideallerle tanıştırılacak.

Star Trek: Voyager’ın kaptanı Kathryn Janeway’i canlandıran Kate Mulgrew’un karakterini seslendirmek için geri döneceği ile ilgili haberi 2020’nin Ekim ayında almıştık.

Ella Purnell (“Sweetbitter,” “Army of the Dead”), yıldızları keşfetme hayaliyle babasının kasvetli maden gezegeninde büyümüş, Vau N’Akat türünden 17 yaşındaki Gwyn’i seslendirecek.

Brett Gray (“On My Block,” “When They See Us”), bilinmeyen bir türden olan 17 yaşındaki Dal’ı seslendirecek. Kendini başına buyruk bir uyumsuz olarak görüyor ve en zor zamanlarda bile sarsılmaz umuduna sıkıca sarılıyor.

Rylee Alazraqui (“Home Economics”), Brikar türünün bir parçası olan 8 yaşındaki Rok-Tahk’ı seslendirecek. Alışılmadık derecede zeki ve biraz utangaç ama iş hayvan sevgisine gelince utangaçlığı kalmıyor.

Deneyimli seslendirme sanatçısı Dee Bradley Baker (“Star Wars: The Bad Batch,” “SpongeBob SquarePants,” “Dora the Explorer”), yaşı ve türü bilinmeyen, “yok edilemez bir damla” olan Murf’ü seslendirecek. Gemi parçaları konusunda doyumsuz iştahlı ve merak uyandıracak derecede iyi bir zamanlama anlayışı var.

Angus Imrie (“The Crown,” “The Kid Who Would Be King”), “Trek” kanonunu süsleyen en eski ve en sıra dışı uzaylılardan biri olan Zero’yu seslendirecek. Onlar, cinsiyeti ve bedensel formu olmayan enerji temelli Medusan türünden. Gerçek görünümlerine bakmak, delilikten ölmek demek olduğundan Zero, gemi arkadaşlarını zarar görmekten korumak için bir koruma giysisi yarattı.

Jason Mantzoukas (“Invincible,” “Big Mouth,” “Close Enough”), Tellarite türünden 16 yaşındaki Jankom Pog’u seslendirecek. Tellaritlerin iyi bir tartışmadan hoşlandığı biliniyor ve Jankom da farklı değil. Hangi görüşte olursa olsun, her tarafı dinlemek için her zaman ‘şeytanın avukatlığını’ yapacaktır.

Kevin ve Dan Hageman (“Trollhunters,” “Ninjago”) kardeşler dizinin yürütücü ve yönetici yapımcıları. Alex Kurtzman, Heather Kadin, Katie Krentz, Rod Roddenberry ve Trevor Roth dizinin yönetici yapımcı kadrosunda yer alıyor. Ben Hibon yönetmen, ortak yönetici yapımcı ve yaratıcı lider

CBS Studios’un yeni animasyon kolu olan CBS Eye Animation Productions, Nickelodeon Animation Studio, Alex Kurtzman yapım şirketi Secret Hideout ve Roddenberry Entertainment animasyonun yapımcıları.