2018’de Starz ile büyük bir çok dizili genel anlaşma imzalayan ve Power’ın ve Power evreninde geçen 4 uzantı dizinin arkasındaki isim Curtis “50 Cent” Jackson’dan, 26 Eylül’de başlayacak olan BMF (Black Mafia Family) adlı uyuşturucu kaçakçılığı draması geliyor.

50 Cent’in uzun süredir devam eden tutku projesi BMF, 1980’lerin sonlarında güneybatı Detroit’in bozulan sokaklarından yükselen ve ülkedeki en etkili suç ailelerinden birini doğuran iki kardeşin gerçek hikayesinden ilham alıyor. Hikaye, Demetrius “Big Meech” Flenory’nin karizmatik liderliğinin ve Terry “Southwest T” Flenory’nin ticari zekasının, vizyonlarını uyuşturucu ticaretinin ötesine ve hip-hop dünyasına taşıyan kardeşlerin etrafında dönüyor. Aile sadakatine olan sarsılmaz inançları, ortaklıklarının temel taşı ve nihai yabancılaşmalarının püf noktası olacaktır. Amerikan rüyasının peşinde sevgi, akrabalık ve kapitalizm hakkında bir dizi izleyeceğiz.

Demetrius “ Lil Meech ” Flenory Jr, Da’Vinchi

Ünlü kokain patronu ve güneybatı Detroit efsanesi Demetrius “ Big Meech ” Flenory’nin oğlu Demetrius “ Lil Meech ” Flenory Jr., ilk oyunculuk deneyiminde babasını canlandıracak. Oyuncuyu Euphoria’nın 2. sezonunda da göreceğimiz not düşelim.

Da’Vinchi (All American, grown-ish), “Big Meech”in kardeşi ve mafya kurucularından Terry “Southwest T” Flenory’ye hayat verecek. Kardeşiyle kurduğu ortaklığın arkasındaki sessiz ve hesapçı beyin olarak tanımlanan Flenory, yeni bir baba ve kurnaz bir uyuşturucu kaçakçısı ve kara para aklayıcısı olarak, bu çatışan görevleri yerine getirmesi ve erkek kardeşinin ve çocuğunun güvenliğini sağlaması gerekir.

Russell Hornsby, Steve Harris, Kash Doll

Russell Hornsby, Terry’yi ağabeyi Demetrius’un aşırı hırs ve etkisinden kurtarmaya çalışırken ailesini doğru yolda tutmak için inanç, metanet ve mizahı kullanan, mücadele eden bir müzisyen olan ailenin ilkeli reisi Charles Flenory’yi canlandırıyor.

Steve Harris, Demetrius Flenory ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi olan Detroit Polis Departmanı’nın 20 yıllık veteran Dedektifi Bryant’ı canlandırıyor. Dedektif Bryant, tüm yerel uyuşturucu operasyonlarında bölge çapında bir müdahale ekibi olan Down River Bölgesi Narkotik Operasyonuna atandığında, Demetrius ile doğrudan çatışmaya girer. Bryant, kariyeri ve sadakati arasında seçim yapmak zorunda kalacak.

Detroit’in yerli isimlerden şovmen Kash Doll, Monique karakteri ile dizide rol alacak.

Tasha Smith, Wood Harris

Wood Harris, Meech ve Terry’nin uyuşturucu işindeki ilk şansı veren Pat’i canlandırıyor. Flenory’lerin akıl hocalarını gölgede bırakmaya ve kendi bağımsızlıklarını sürdürmeye başlayıncaya kadar benimsedikleri “önce aile” tavrını aşılıyor.

Empire dizisinde Carol Hardaway karakterini canlandıran Tasha Smith (Empire, Power), dizinin ilk ve son bölümü de dahil olmak üzere 3 bölümde yönetmenlik yaptı ve dizinin yönetici yapımcıları arasında yer aldı.

Michole Briana White, Ajiona Alexus, Eric Kofi-Abrefa, Myles Truitt

Snoop Dogg, La La Anthony, Serayah

Michole Briana White, Ajiona Alexus, Eric Kofi-Abrefa, Myles Truitt, Snoop Dogg, La La Anthony ve Serayah dizide rol alacak diğer isimler.

Eminem, Richard Wershe (White Boy Rick)

Dizide rol alacağı açıklanan son isim ise ünlü rapçi Eminem oldu. Eminem, konuk oyuncu olarak rol alacağı dizide Rick Wershe Jr’ı, nam-ı diğer White Boy Rick’i canlandıracak. 50 Cent, Martin Scorsese’nin “The Irishman” filminde kullanan teknolojinin aynısı kullanılarak Eminem’in dizi için gençleştirildiğini söyledi.

White Boy Rick, Detroit çetesinin bir parçası olarak uyuşturucu ve silah sattığı ilk gençlik yıllarında bir FBI muhbiriydi. Ancak 17 yaşına geldiğinde federaller tarafından terk edildi ve kokain bulundurmaktan tutuklandı. Wershe ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı, ancak sonunda şartlı tahliye edildi ve Haziran 2020’de 50 yaşında serbest bırakıldı.

Kaynak