Geçen sene Ocak ayında The Office’ten Steve Carell ve Greg Daniels’ın yapımcısı olacağı Space Force adlı Netflix’te yayınlanacak komedi dizisi ile ilgili ilk haberi almıştık. Bugün gelen haber ile birlikte dizinin 29 Mayıs’ta yayınlanacağını öğrendik.

Stave Carell dışında, John Malkovich (The New Pope), Ben Schwartz (Parks and Recreation, House of Lies), Diana Silvers (Booksmart, MA) ve Tawny Newsome (Bajillion Dollar Propertie$, Brockmire) dizinin kadrosunda yer alan isimler. Jimmy O. Yang (Silicon Valley, Crazy Rich Asians), Alex Sparrow (Unreal, The Vatican Tapes) ve Lisa Kudrow (Friends), tekrar eden rollerle dizide göreceğimiz diğer oyuncular olacaklar.

Dizi, ABD ordusunun yeni bölümü Space Force’un kurulmasıyla görevlendirilen insanları konu alan bir komedi dizisi olacak. Space Force, Donald Trump’ın 2018’in Haziran ayında duyurduğu Uzay Gücü kurulması talimatından esinlendi. Steve Carell, Amerikan Hava Kuvvetleri’ni yönetmeyi hayal eden ancak kendisini yeni kurulan bu bölümünde bulan 4 yıldızlı bir general olan Mark R. Naird’i canlandıracak.