swingtown ana kadrosu

swingtown ana kadrosu

şurada yeni yaz dizisi geliyor başlığıyla diziyi biraz anlatmışım. genel konu itibariyle üstüne eklenecek çok şey olmasa da, ilk iki bölüm detayına girerek, bu diziyi biraz daha tanıtmak isterim.

yeni ev, yeni hayat

yeni ev, yeni hayat

dizi cbs tarafından, big love ve rome‘un yönetmeninden sloganı ile tanıtılıyor. başrollerde, jack davenport, molly parker, grant show, lana parrilla, miriam shor ve josh hopkins var. oyuncu kadrosu bir harika, hemen belirteyim.micheal rady ve shanna collins de yan rollerde dikkatimi çekenlerden.henüz, üçüncü bölümü yayınlanmış olan dizi, 70’li yılların amerika’sında geçiyor. sizi bilmem ama ben amerikan toplumunun hızlı değişiminin yaşandığı bu yıllarla ilgili her hangi bir dizi ya da filmi dikkatle izleyenlerdenim . o kadar çok malzeme var ki anlatılabilecek. swingtown tam da bunların bir harmanı ama ana başlık açık aile.

susan ve bruce daha mütevazi mahallelerinden, daha çok para kazanmaya başladıkları için taşınıyorlar. orada bıraktıkları en yakın dostları ise janet ve roger. yeni mahallede karşılaştıkları en yakın komşu ise trina ve tom ve onların açık evlilik görüşleri oluyor. daha taşınmadan yalnızca ev bakarken bile trina kafayı bu çifte takıyor.

garip olaylar ilk günden başlıyor

garip olaylar ilk günden başlıyor

evli ve iki çocuklu susan ve roger, yeni hayatın çekiciliği mi desek, yeni komşuların çekiciliği mi ilk günden onların partilerine gidiyorlar, yanlarından da eski ve tutucu dostlarını da götürüyorlar. bu partide yaşanan olaylar zaten dizide karakterlerin nasıl hareket edeceğini hemen anlatıyor. gecenin sonunda janet ve roger kaçıp uzaklaşırken, susan ve bruce uyuşturucununda etkisiyle üstteki resimde görülen sahneyle başlayıp bize gösterilmeyen ilginç kalabalık ilişkilere yelken açıyor.

laurie sevgilisi ile

laurie sevgilisi ile

biraz yan hikayelere girmek gerekirse, çiftin büyük kızı laurie kafası karışık bir genç kız. tan 70 gençliği mi desek? yeni yeni cinsel deneyimler yaşadığı kazma bir erkek arkadaşı var ama onun aklı aslında felsefe hocasında. felsefe hocasının ise dünya güzeli melez bir tiyatro yönetmeni kız arkadaşı var. bu hikaye ilginçleşecek gibi.

roger ve janet durumdan hayli mutsuz

roger ve janet durumdan hayli mutsuz

laurie’nin küçük kardeşi b.j ise yalnız bir çocuk genel olarak tek arkadaşı roger ve janet’in pısırık oğulları rick. yeni taşındığı evde uyuşturucu ve seks bağımlısı komşularının mutsuz kızına vuruluyor. yeni mahallenin komşuları saymakla bitmiyor ortak yönleri ise, çoğunun bu açık evlilik fikrine sıcak bakamalrı ve sıklıkla verdikleri partilerindeoyun odalarında pek içli dışlı olmaları.çiftimiz yeni hayatlarının kendilerine uymayacağına düşünerek bir daha grup ilişkilere girmemeye niyet etselerde, ikinci bölüm sonunda yaşananlar olaylar veözellikle trina’nın susan’a olan garip ilgisi ve bakışları gidişatın kadınlara da yoğunlaşacağını gösteriyor.dizi daha ilk bölümden amerikan aile kurruluşlarının tepkisini çekmiş. aslında dizi kendi içinde bunlara cevap veriyor. ikinci bölüm de susan “naptık biz tanrım” derken, bruce ona ” şimdilerde herkes bunu yapıyor, üzme kendini” gibisinden bir cevap veriyor. özellikle “swingers” tarihinden de anlaşılacağı gibi aslında olay tipik amerikan aile yapısının savaş ve sonrasında geçirdiği evrimin bir doğal bir sonucu. buna çiçek çocukları, özrgürlük hareketlerini de katarsak iş iyice normalleşebilir bile :)

sıradan ailemiz playboy club'da

sıradan ailemiz playboy club’da

dizi 28 ağustos’a kadar 13 bölüm olarka planlandı. umarım böyle de kalır hatta iptal olmamasını da çok istiyorum. denemenizi tavsiye ederim.