2007’de gösterime başlayan drama türündeki dizinin şu ana dek iki sezonu yayımlandı. Ancak, madmen severlere üçüncü sezonun çekiminin ağustos ’09 olarak belirlendiğini de haber vereyim. Üç Golden Globe ödülü yanısıra yirmi diğer ödüle sahip dizide esas adamı Don Draper rolünde Jon Hamm oynuyor. Dizi aynı zamanda, Amerika’nın 1960’lardaki sosyokültürel durumunu da yansıtıyor.kısaca karakterlerden bahsedecek olursak;

Don Draper; Sterling Cooper reklam ajansında üst düzey bir sanat yöneticisi. Elizabeth Betty Draper ile evli ve iki çocuğu var. Ancak Don’un hayatında ailesi için pek yer yok. Derin geçmişe sahip Don’un hayatının iş ile geçtiğini söyleyebiliriz.
Peggy Olson; saf bir kız olan Peggy, işe sekreter olarak başlayıp Newyork iş dünyasını tanıyıp olgunlaştıkça elini taşın altına sokan biri. Şüphesiz hedeflediğini elde edecek biri.
Peter Campbell; varlıklı bir aileden gelen hırslı bir genç. Şirketteki konumundan memnun olmayan, kilit biri de olmamasına rağmen ailesinin hatrı sayesinde işini koruyan biri.
Elizabeth Draper; Don ile evlenmeden önce modellik yapmış biri. Monoton hayatı onu psikolojik sorunlara itecektir.