New Amsterdam

New Amsterdam

Onu bugün tanıdığımız ismiyle John Amsterdam; New York Polis Departmanı’nda dedektif olarak çalışmaktadır. John’un sıra dışı yönü ise 17. yüzyıldan bugüne değin yaşıyor olması ve hiç yaşlanmaması. 1642 yılında bir kızılderili kızın hayatını kurtaran ve bunun bedelini kalbine saplanan bir kılıçla alan John, kızılderili kızın onu iyileştirip ölümsüzlüğü bahşetmesiyle hayata geri döner. John sonsuza kadar yaşayacaktır, ta ki ruhunu birleştirebileceği kadını bulana dek. Ruh eşine kavuşabilirse normal insanlar gibi yaşlanacak ve ölümsüzlüğün yükünden kurtulacaktır.
John sırrını yalnızca Omar isminde bar işleten yaşlı dostuyla paylaşmaktadır. Yüzyıllar boyu farklı işlerde çalıştığından ve çok değişik olaylar yaşadığından inanılmaz bir hayat tecrübesine ve tarih bilgisine sahiptir.
Fox Tv’de yayınlanan dizi, New York’un Manhattan bölgesinde geçiyor. John’un geçmişinde yaşadığı tecrübeleri sık sık flashback olarak izliyoruz. İzlemiş olanlar konuyu ‘The Man From Earth‘ isimli efsanevi filmle hemen bağlayacaklardır. Gizemli bir polisiye macera dizisi izlemek isteyen diziseverler için yeni başlayan New Amsterdam, kaliteli dizilerin sezon arası verdiği şu dönemde izlenmesi gereken bir yapım.