emmy ödüllü yapımcılar john wells, ann biderman ve chris chulack, los angeles’ta bir polis departmanın kendine has günlük yaşamlarını konu alan “southland” isimli dizi ile karşımıza çıkıyorlar.dizimiz, doğu los angeles sokakları ve malibu plajlarının içinde görev alan polislerin; suçlular, kurbanlar ve aileleriyle olan yaşamlarından kesitleri gözler önüne seriyor.

Dizi, hareketli bir polisiye ya da dedektiflik dizisinden ziyade, belgesel havasında geçen ve karakterlere daha fazla eğilen, karakterlerin hayatları etrafında dönen bir yapım.

dizide, the o.c.‘den tanıdığımız ben mckenzie, acemi polis ben sherman adlı karakteri canlandırmakta. ayrıca lost‘ta sawyer’ın peşini son bölümlerde bırakmayan phil rolündeki patrick fischler da dizinin kadrosunda yer almakta.

henüz ülkemizde gösterime girmemiş olan crossing over adlı filmde rol alacak olan michael cudlitz ise, john cooper adında, görevine oldukça sadık bir polisi canlandırmakta. John cooper, bir yandan işini yaparken, bir yandan da çaylak ben sherman’ı eğitmeye çalışıyor.Daha önce ray filminde ve 24’ün 6. sezonunda izlemiş olduğumuz regina king ise annesinin ilk hastabakıcısı ile birlikte yaşayan dedektif lydia adams rolünde. onun ortağı, evliliğinde mutsuz ve 3 çocuk babası olan russell clarke rolünde ise 19.sezonunu bitirmeye yakın olan law&order ‘da yer alan tom everett scott var.

kariyerinde birçok ünlü dizide rol almış michael mcgrady ise çete olaylarını inceleyen dedektif daniel salinger (takma adıyla – sal) rolüyle karşımıza çıkıyor. nate moretta (kevin alejandro) ve sammy bryant (shawn hatosy) adlı iki dedektifimiz ise kendisine yardım etmeye çalışıyorlar.

arija bareikis ise swat ekibinde çalışmayı hayal eden ilk bayan devriye memuru chickie brown adlı karakteri oynamakta.

chris chulack ve Nelson McCormick yönetmenliğindeki “southland“, john wells production ve warner bros ortak yapımı. ilk sezonu 7 bölüm olan dizinin, ilk 6 bölümü amerikan nbckanalında yayınlanmış olup, dizi şimdiden 2. sezonu çekilecek diziler arasında yerini aldı.