Teen Wolf Amerikan MTV kanalında yayınlanan doğaüstü soslu bir gençlik dizisi. Özellikle yaz aylarında çektiğimiz dizi açlığını bir nebze de olsun dindirmiş olan bu yapımı tanıtmak istedim.

Açıkçası kendi adıma Teen Wolf‘a başlarda büyük bir önyargıyla yaklaşmıştım. Zaten Twilight (Alacakaranlık) ekolünden gelen bir yapım. Sıkıntıdan başladığım bir dizi olmasına rağmen, açıkçası beni sardı. Sonuçta bir MTV dizisi olduğu için beklentinizi çok yüksek tutmazsanız başarılı bir iş bile diyebilirsiniz.

Şimdi konusuna bir göz atalım:

Dizi, okulunda sıradan bir genç olan Scott McCall etrafında dönüyor. Bir gece bir kurtadam tarafından ısırılıyor ve dönüşümü başlıyor. En iyi arkadaşı Stiles ve başka bir kurtadam olan Derek’in yardımıyla kurtadam olduğunu öğrenen Scott, tüm bunlar yetmez gibi bir de aşık oluyor. Dizimiz de tam bu noktada başlıyor.
Şimdi de karaktarlere bir göz atalım. (ispiyon içerir.)

 

Scott McCall
Scott McCall

Scott McCall

Tyler Posey tarafından canlandırılıyor.Dizinin esas karakteri. 17 Yaşında bir lise öğrencisi, aynı zamanda okulun lakros takımında oyuncu.

 

Derek Hale
Derek Hale

Derek Hale

Tyler Hoechlin tarafından canlandırılıyor. Derek, dizinin bir diğer kurtadamı. Scott’a dönüşümünde yardım ediyor.

Allison Argent
Allison Argent

Allison Argent

Crystal Reed tarafından canlandırılıyor. Scott’ın kız arkadaşı. Okula yeni geldi. Ailesi bir avcı.

Stiles Stilinski
Stiles Stilinski

Stiles Stilinski

Dylan O’Brien tarafından canlandırılıyor.Stiles, Scott’ın en yakın arkadaşı ve en büyük destekçisi. Kendine özgü, çılgın bir hali var. İtiraf etmeliyim favori karakterim kendisi.

Lydia Martin
Lydia Martin

Lydia Martin

Holland Roden tarafından canlandırılıyor.Lydia, okulun havalı kızı. Allison okula gelir gelmez ona yakınlık gösteriyor. Kendini beğenmiş bir tip.

 

Jackson Whittemore
Jackson Whittemore

Jackson Whittemore

Colton Haynes tarafından canlandırılıyor. Okulun bir diğer havalı üyesi. Lakros takımı kaptanı. Scott, dönüşümden sonra lakrosta aşırı başarılı oluyor ve haliyle Jackson bu durumdan hiç memnun kalmıyor.

Unutmadan; dizi, Michael J. Fox‘un başrolünde oynadığı 1985 yapımı filmin dizi versiyonu olarak lanse edilsede filmle dizi tamamen farklı iki yapım olmuş. Filmde komedi ağırlık kazanırken, dizi daha çok aksiyon macera türüne yakınlaşmış. Tanıtım filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

İlk sezonu 12 bölüm olan dizi için MTV, ikinci sezon siparişi vermiş durumda. Dizinin 2011 Eylül ayında, bir çizgi romanı da piyasaya sürüldü.Ülkemizde Cnbc-e kanalı tarafından yayınlanan dizinin 2. sezonunun Amerika’da 2012 yazında yayına girmesi bekleniyor.

 

İlk dizi tanıtımım olmasından dolayı hoşgörülerinizi bekliyorum. İyi seyirler.