telenovela-full

NBC‘nin 7 Aralık 2015 tarihinde başlayan komedisi Telenovela‘nın tanıtımına hoş geldiniz. Eva Longoria’nın aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği Telenovela‘nın yaratıcıları ise Jessica GoldsteinRobert Harling ve Chrissy Pietrosh.

TELENOVELA -- "The Kiss" Episode 104 -- Pictured: (l-r) Amaury Nolasco as Rodrigo Suarez, Eva Longoria as Ana Sofia Calderon -- (Photo by: Ben Cohen/NBC)

KONU

Telenovela, popüler bir Latin Amerika pembe dizi(günlük drama dizisi) oyuncularının kamera arkasında yaşadıklarını merkezine alıyor. Las Leyes de Pasión(Pasion’un Kanunları) isimli pembe dizinin hafif nevrotik diyebileceğimiz seksi başrol oyuncusu Ana Sofia Calderon için her şey yolundadır. Dizinin izlenme oranları iyidir ve tek başrol oyuncusu olan Ana Sofia’nın da müthiş bir popülaritesi ve hayran kitlesi vardır. Ana Sofia, eski başrol oyuncusu Isabela Santamaria’yı büyük oranda sindirmiş, setteki tüm dikkat ve ilgiyi kendi üstüne toplamayı başarmıştır.

Derken bir gün aniden işler değişir. Sette, diziye yeni bir erkek başrol oyuncunun katılacağı konuşulmaya başlar. Bu oyuncu; Ana Sofia’nın yıllar önce boşandığı eski eşi oyuncu ve müzisyen Xavier Castillo’dan başkası değildir. Ana Sofia bir anda hem tek başrol oyuncusu olma ayrıcalığını kaybetmiştir, hem de bundan sonra eski kocası ile aynı sette çalışmak zorunda kalacaktır.

Cast

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Eva Longoria

Ana Sofia Calderon (Eva Longoria)

Las Leyes de Pasión isimli dizinin başrol oyuncusu. Hafif nevrotik, heyecanlı, rekabetçi, biraz geveze, azıcık bencil, bazen fazla açık sözlü bazen de cımıcık yalancı. Ama tatlı mı tatlı, sempatik mi sempatik, güzel mi güzel, kızsan kızılmaz, küssen küsülmez biri. İspanyolca bilmiyor. Karaktere hayat veren Eva Longoria’nın; Desperate Housewives ile gönüllerimizi fethetmeden önce günlük popüler drama dizilerinin başında gelen, ülkemizde de bir döneme Yalan Rüzgarı adıyla damga vuran The Young And The Restless dizisiyle ismini duyurmaya başladığını ve pembe dizi evrenine hiç de yabancı biri olmadığını belirtmeliyim bu arada.

Jencarlos Canela

Xavier Castillo (Jencarlos Canela)

Pembe dizimizin yeni erkek başrol oyuncusu. Ana Sofia’nın eski eşi. Egosu tavan, plan-programdan haz etmeyen, kafasına estiğini yapan, birazcık korkak, birazcık da şapşal biri.

Amaury Nolasco

Rodrigo Suarez (Amaury Nolasco)

Pembe dizimizin kötü adamı. Takma bıyıkları ile ünlü. Hassas denebilecek seviyede duygusal, alıngan, evhamlı ve sempatik biri. Karaktere hayat veren Amaury Nolasco’yu Prison Break‘ten tanımayanınız yoktur herhalde.

Jose Moreno Brooks & Diana Maria Riva

Jose Moreno Brooks & Diana Maria Riva

Gael Garnica (Jose Moreno Brooks)

Pembe dizimizin seksi yardımcı erkek oyuncu kontenjanını zapt eden kişi. Ansızın gömleğinin düğmeleri açmalarıyla ünlü. Pembe dizide erkek seks sembolü olsa da gerçekte gay. Ana Sofia’nın bir numaralı şakşakçısı. Hafiften yalaka, dedikoduyu seven, fazla zeki olmayan biri.

Mimi Moncada (Diana Maria Riva)

Sahne arkası elemanlarından. Pembe dizimizin kıyafetlerinden sorumlu kişi. Ana Sofia’nın setteki en yakın arkadaşı. Bekar bir anne. Ekipteki en aklı başında kişi.

Alex Meneses & Jadyn Douglas

Alex Meneses & Jadyn Douglas

Isabela Santamaria (Alex Meneses)

Pembe dizimizin eski başrol oyuncusu. Yaşlanması sebebiyle başrolü Ana Sofia’ya kaptırmış birkaç yıl önce. Las Leyes de Pasión’da küçük bir rolle yer almaya devam ediyor ve başrolü kaybetmenin kuyruk acısını az da olsa hala hissediyor. Ekiptekilerle arası pek de iyi olmayan, sinirli olmadığı zamanlarda oldukça eğlenceli biri.

Roxi Rios (Jadyn Douglas)

Pembe dizimizin seksi yardımcı kadın oyuncu kontenjanını zapt eden kişi. Her haliyle buram buram seks kokan Roxi’nin fazla zeki olmadığını da söyleyebiliriz. Başrolde olmak yerine yardımcı rolde olmayı tercih edecek kadar tembel olan Roxi, ayrıca oldukça da samimi biri.

Zachary Levi

James McMahon (Zachary Levi)

Pembe dizimizin yayınlandığı kanalın yeni patronu. Diziye, latinlere ve latin kültürüne ayrı bir sempatisi var. Telenovela’nın ana karakterlerinden biri olmayan James McMahon’u canlandıran Zachary Levi’yi ara ara konuk oyuncu olarak izliyoruz. Bu sıralar ayrıca Heroes Reborn‘da boy gösteren Zachary Levi’yi gönlümüzde taht kurduğu Chuck dizisi dışında Less Than Perfect isimli komedi dizisinden de hatırlayabilirsiniz.

Zachary Levi & Jencarlos Canela

YAZARIN NOTU

Pilot bölümüyle bende pek de iyi bir izlenim yaratamayan Telenovela’yı, 2. bölümden itibaren absürt komedi kategorisinde değerlendirmeye başlayıp ciddiye almayı bıraktıktan sonra daha eğlenceli bir hale geldi benim için diziyi izlemek. Dizide mantık aramayı bırakıp, Gael karakterinin abartıya kaçan, Xavier karakterinin de zayıf kalan oyunculuğunu göz ardı etmeyi başardıktan sonra çerez niyetine izlediğim bir komedi haline geldi Telenovela.

Gael ve Xavier dışındaki karakterlerin tamamını çok sevmemin diziyi izlememde payı büyük tabii.

Desperate Housewives bittiğinden beri, üç buçuk senedir hiçbir yerde izleyemediğim ve çok özlediğim Eva Longoria’yı böylesine sevimli bir rolde izlemek büyük bir şans gerçekten. Dizinin aynı zamanda yapımcısı da olduğu için karakterini istediği şekle büründürme şansını elinde bulundurduğu ve büyük keyif alarak oynadığı her halinden belli Eva Longoria’nın. Onun mutluluğu da biz izleyicilere aynı güzellikte yansıdığı için tadından yenmeyen, şahane bir Ana Sofia karakteri çıkıyor ortaya.

Bir parantez de Amaury Nolasco’ya açacağım. Amaury o kadar çok yakışmış ki komediye. Yıllarca dramalarda rol alarak bizi kendinden fena halde mahrum bırakmış bence. Sert erkek imajına ara vermeye karar verip, biraz da mimiklerini konuşturmaya başlamaya karar vermesi çok yerinde bir karar olmuş.

Jadyn Douglas: Nefes kesici bir güzelliğe sahip. Seksi ama bir o kadar da tatlı. 30 yaşındaki oyuncu daha önce nasıl olmuş da keşfedilmemiş merak ediyorum açıkçası.

Mimi ve Isabela karakterlerini de çok sevdiğimi söylemeliyim. Özelikle Isabela, ne zaman ne yapacağı kestirilemeyen bir karakter olduğu için onu ayrı bir seviyorum tabii.

Karakterler hakkında konuşmayı bırakıp nasılına dönecek olursam; Telenovela’nın öyle aman aman kahkaha attırmadığını belirtmeliyim. Henüz belirli bir kalite standardı yakalayamasa da bu yazıyı yazdığım sırada yayınlanmış olan 5 bölümden üçünü izlerken gayet eğlendiğimi söylemeliyim. Beklenmedik esprilerden ziyade beklenmedik karakter tepkileri ile gülümsetmeyi başarıyor Telenovela beni. Reytingleri son dönemdeki bütün NBC komedilerinde olduğu gibi pek de iç açıcı olmasa da ve komedi kıyma makinesi NBC’nin sezon sonunda muhtemel bir iptali ufukta bize göz kırpıyor olsa da ben tadını çıkara çıkara izlemeye devam etmek niyetindeyim. Böyle bir ekip her zaman bir araya gelmez diyor ve izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Dizi ile ilgili daha önce şurada ve şurada yorum yapılmış olması muhtemel.

Fragman için tıklayın.

Xavier Antonio Castillo & Ana Sofia Calderon

Ana Sofia Calderon & Mimi

Ana Sofia Calderon & Roxie Rios & Mimi

Xavier Castillo & Roxie Rios & Rodrigo

Roxie Rios & Rodrigo Suarez

Gael Garnica & Ana Sofia Calderon

The Team