aşk üçgenleri  tv

aşk üçgenleri tv

aşk üçgeni televizyon tarihinin ve dizilerinin en vazgeçilmez bir unsuru olsa gerek. yıllardır farklı farklı dizilerde bambaşka karakterler karşımıza çıkar fakat bunların bir çoğunun ortak noktası olur; sevip-sevilmeme durumu. sevdiği kişi tarafından sevilmezler ve aynı zamanda sevmedikleri kişi de onları sever. hiç de karışık değil; 3 kişilik bir aşk hikayesi bu. bazen çığırından çıkar olaylar da kimin kime aşık olduğu bile anlaşılmaz (=yazıda bir zamanlar var olan, devam eden, henüz başlayan dizilerdeki aşk üçgenlerine değinildi. keyifli okumalar;

the vampire diaries

the vampire diaries

* the vampire diaries; stefan, elena, damoncw’nin pembe başlayıp kara devam eden romantik vampirleri the vampire diaries’den stefan, elena ve damon üçgeni (iki kardeş aynı kıza aşıktır).

lost

lost

* lost; sawyer, jack, kate.bir zamanların fenomeni lost’tan sawyer, kate ve jack’in gel-gitli aşk üçgeni; bir adada üç kişi, iki erkek bir dişi. 6 sezon boyunca kate kime aşık olduğunu, kimi istediğini çözemediği gibi, izleyenler de diziyi çözemiyordu.

beverly hills 90210

beverly hills 90210

*beverly hills 90210; brenda, dylan, kelly.beverly hills 90210; bu diziye hakim değilim, o yüzden kim kime aşıktı bilmiyorum fakat şöyle bir üçgen varmış; brenda, dylan ve kelly.

smallville

smallville

* smallville; lana, clark, lex10 sezondur uçamayan süpermen’imiz clark, en yakın arkadaşı ve aynı zamanda baş düşmanı lex ve ilk aşkı lana arasındaki gel-gitler sezonlarca uğraştırmıştı izleyenleri. neyse ki lex tahtalı köyü boyladı, lana ortadan kayboldu, clark da nihai hedefi lois’ine kavuştu.

dawson's creek

dawson’s creek

* dawson’s creek; dawson, joey, pacey.dawson’s creek – fazla söze hacet yok bence. orjinali kadar uyarlamaları da yeterince can sıktı. dawson, joey ve pacey aşkından geriye kalan şu an fringe‘deki başarılı oyunculuk; kimden bahsettiğim anlaşılmıştır kanımca.

alias

alias

* alias; sydney, vaughn ve lauren aşk üçgeni. yorum yok.

friends

friends

* friends; rachel, ross, emily.uzantısı, neredeyse birebir kopyaları, uyarlamaları derken hiçbirisi orjinalinin ne tadını verdi, ne başarısını yakaladı. sıkı ve iyi dostlar friends’de rachel, ross ve emily aşkı bir zamanlar çok güldürmüştü.

battlestar galactica

battlestar galactica

* battlestar galactica; apollo, starbuck, anders.bir zamanların bilim kurgu efsanesinde Kara, önce abisi, sonra kardeşi derken aşkın yolunu anders’ta bulmuştu. cylon’ların aşkı gibi büyüktü bizim aşkımız!

the o.c.

the o.c.

* the o.c.; anna, seth, summerdizide seth ve summer ikilisi dışında herşey sıkıcı bir drama iken, anna da katılınca bu ikiliye, aşk üçgeni değil, komedi üçgeni oluvermişti.

true blood

true blood

* true blood; eric, sookie, billazılı vampirlerin aşkı da kendileri kadar tehlikeli ve arzuladıkları kadar bol kanlı olur. son zamanların en iyi vampir dizisi true blood’ın da aşk üçgeni vampir dolu.

the walking dead

the walking dead

* the walking dead; rick, lori ve shaneyeni sezonun iddialı ve bol zombili dizisinde rick, karısı lori ve yakın arkadaşı shane arasındaki ihanet dolu aşk üçgeni.bunlar dışında;

the office

the office

* the office; tim, dawn, lee

dexter

dexter

* dexter; rita, dexter, lila

greek

greek

* greek; casey, cappie, rebecca.kaynağa kendim de bir kaç aşk üçgeni ve yorumlar ekleyerek yazıyı ortaya çıkardım.