Karşımızda, 8 Nisan’da Lifetime sayesinde hayatımıza giren ve başrolünde Jennifer Love Hewitt’ı barındıran bir dizimiz var: The Client List. Aynı adlı televizyon filminin dizi uyarlaması olan, daha başlamadan dilimize dolanan ve beş bölümü yayınlandıktan sonra 2. sezon onayını alan bu yapımı merak edenleri yazının devamına alalım.

Riley (Jennifer Love Hewitt) ve kocası Kyle (Brian Hallisay)
Riley (Jennifer Love Hewitt) ve kocası Kyle (Brian Hallisay)

Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek ortaya çıkarılan dizimiz, iki çocuklu, otuzlu yaşlarında bir ev hanımı olan Riley Parks’ın başından geçenler üzerine kurulu. Riley’in kocası Kyle, geçirdiği bir iş kazası sonucunda dizini yaralar ve çalışamaz duruma gelir. Bu durum kaçınılmaz olarak bir çok sorunu beraberinde getirir. Ciddi ekonomik sorunlarla boğuşmaya çalışan Riley, iş aramaya karar verir arkadaşı Selena’nın önerisiyle kendini bir masaj salonunda bulur.

Herşey yoluna girecek diye ummaya başladığımız anda başka bir sorun ortaya çıkar. Bu iş yeri, Riley’in pek de umduğu gibi bir yer değildir. Burada müşterilerin yüzde 10’u bazı “ekstra hizmetler” istemektedir. Riley ise bunu yapmayı reddeder ve normal bir masör olarak çalışmaya başlar. Buradaki krizi atlatan Riley’nin başına bu sefer başka bir trajik olay daha gelir. Kyle, Riley’nin para kazanması ve aileyi geçindiren kişinin o olmasını hazmedemez ve evi terk eder. Borçlar ve çocuklarının masrafı yüzünden iyice zor durumda kalan Riley ise, spa salonunda ekstra hizmetleri yapmayı kabul etmek zorunda kalır.

2010 yapımı televizyon filminin afişi
2010 yapımı televizyon filminin afişi

Dizi, yine Lifetime’ın 2010 yapımı olan aynı adlı televizyon filminden diziye dönüştürülmüş. İki oyuncu (biri Hewitt, diğeri de Riley’in annesini canlandıran Cybill Shepherd) ve olayların başlayış şekli hariç dizi ile filmin neredeyse hiçbir ortak noktası yok. Olaylar, karakterler, isimler ve daha birçok şey tamamen farklı. Peki filmi izlemeli misiniz? Filmi diziden tamamen bağımsız olarak, “televizyon filmi” ve “Lifetime” etiketlerini de göz önüne alarak değerlendirdiğimizde, türünün başarılı bir örneği olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. (Hewitt’a Altın Küreadaylığı getirdiğini de söylemeden geçmeyelim) Fakat olaylar, şimdilik farklı gelişse de ilerleyen bölümlerde durumun böyle olacağının bir garantisi yok. Yani film, dizinin geleceğine dair ispiyon içeriyor da olabilir. Biz ne desek boş. Bu durumda kararı vermek tamamen size kalıyor.

Kadro ve karakterler üzerinden tanıtıma devam edelim:

Riley
Riley

 

Bir anda hayatı altüst olan ve bu durum karşısında ayakta durmaya çalışan seksi ve yetenekli masörümüz Riley, Jennifer Love Hewitt tarafından canlandırılıyor. En iyi Ghost Whisperer ve Party of Five dizilerinden tanıyabileceğiniz aktris, I Still Know What You Did Last Summer, Garfield, The Lost Valentine ve daha nice popüler olmuş filmde ve dizide rol aldı.

 

 

 

Evan
Evan

Sırada Kyle’ın kardeşi Evan var. Kardeşi kaçınca kendini Riley ve çocuklara karşı sorumlu hissetmeye başlayan Evan, onlarla daha çok ilgilenmeye başlar. Zaten kendisi en başından beri Riley’e karşı bir şeyler hissediyor ve Kyle’ın yokluğunda ikisi arasında neler olacak mevzusu, dizinin önemli unsurlarından birisi oluveriyor. Karakterimiz, Colin Egglesfield tarafından canlandırılıyor. Konuk oyuncu olarak bol bol izleme fırsatı elde ettiğimiz aktörü, en iyi Melrose Place’in 2009 versiyonundan, All My Children adlı pembe diziden ve Something Borrowedfilminden tanıyabilirsiniz.

 

 

Linette
Linette

Riley’in annesi Linette, kızının azimli ve kararlı olduğuna inanıyor ve bu mali sorunlardan en kısa zamanda kurtulacağı konusunda ona olan inancı sonsuz. Tabii bu sorunu atlatma konusunda kızının başvurduğu yöntem, aklının ucundan dahi geçmiyor. Karakterimiz, Cybill Shepherd tarafından canlandırılıyor. Orijinal filmde de aynı karaktere hayat veren aktristi, başta Moonlighting (Mavi Ay) olmak üzere, Cybill, The L Wordgibi dizilerinden tanıyabilirsiniz.

 

 

 

Georgia
Georgia

Riley’nin işe başladığı masaj salonunun sıcak ve samimi patronu Georgia, Loretta Devine tarafından canlandırılıyor. Çok geniş bir filmografisi olan aktristi, Boston Public, Eli Stone, Grey’s Anatomy gibi dizilerde izlemiştik.

 

 

 

 

 

Soldan Sağa: Kendra, Riley, Dee ve Selena
Soldan Sağa: Kendra, Riley, Dee ve Selena

Bunlar dışında Riley’nin kocası Kyle olarak Brian Hallisay‘i izliyoruz. Bolca konuk oyunculuk yapan aktörü Privileged‘den tanıyabiirsiniz. Riley’nin en yakın arkadaşı Lacey’e October Road‘dan tanıdığımız Rebecca Field hayat veriyor. Üç tane de masaj salonundan iş arkadaşımız var. Başka yapımlarda daha çok konuk oyuncu olarak gördüğümüz bu aktrisleri sıralayacak olursak…

* Selena rolüyle Alicia Lagano (All About Us, Dexter, Prison Break)
* Kendra rolüyle Naturi Naughton (The Playboy Club, Fame (2009) )
* Jolene rolüyle Kathleen York (The O.C.,The West Wing, Desperate Housewifes)
* Dee rolüyle Desi Lydic (Awkward)

Kadronun tamamına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

İlk bölümüyle 2,8 milyon izleyiciyi ekran başına toplayan The Client List, reytinglerinde istikrarlı bir ilerleyiş gösterdi ve beşinci bölümü yayınlandıktan sonra ikinci sezon onayını kaptı. 10 bölümlük ilk sezonunu 10 Haziran’da kapatacakolan dizimiz, 15 bölümlük 2. sezonuyla önümüzdeki yıl tekrar karşımızda olacak.

Pek yenilik vaat etmese de güzel oyunculukları, keyifli (bazen de duygusal) seyri ve Jennifer Love Hewitt’ın hatrı için izlenebilecek olduğunu düşündüğüm bu güzel diziyeşans tanıyacak olan herkese iyi seyirler…Fikir verici, kısa bir tanıtım filmi aşağıda.