starcrossed_xlg

One Tree Hill, Gossip Girl, 90210 gibi gençlik dizileriyle meşhur kanalımız The CW, son yıllarda karşımıza çıkardığı yeni gençlik dramalarını bu dizilerden biraz farklı bir şekilde sunmaya başladı. Bu dizilerden alışık olduğumuz ‘normal’ hayatlar; New York, California ya da küçük bir kasabada yaşayan, sıradan ergen sorunlarıyla boğuşan, normal insanlardan izleyicinin sıkıldığını düşündüğü için olsa gerek, geçtiğimiz yıl 80’li yıllarda geçen The Carrie Diaries‘i yaptı. Bu sonbaharda 1500’lü yıllarda, Fransa sarayındaki gençler etrafında dönen Reign‘i ve insanlığın evrimsel olarak bir sonraki kademesindeki genç insanları merkezine alan The Tomorrow People‘ı izledik. Önümüzdeki ay ise uzaylı bir erkekle, insan bir kızın aşkını ele alan Star-Crossed ile tanışacağız.

OXYGEN

Arkasında The Good Wife‘ın yapımcısı Meredith Averill  gibi güçlü bir ismin bulunduğu dizi, konusu itibarıyla, 1999-2012 yılları arasında The CW’nun türediği The WB’da yayınlanan, bir grup insanın uzaylı bir genci insanlardan korumaya çalışırken filizlenen bir aşkı ele alan Roswell dizisini andırıyor.

670px-0,1280,0,852-1x04_and_left_no_friendly_drop_image

The CW’nun 2013-2014 Sezonundaki Yeni Dizileri‘ yazımızdaki ayrıntılı konuyu biraz özetlersek:

Emery 6 yaşındayken, yaşadığı kasabaya bir uzay aracı çarpar ve halk da bu araçla yeryüzüne inen Atrian denen uzaylı tür üzerinde kontrolü sağlamak için onlarla bir savaş içine girer.  Savaşın ortasında, 6 yaşındaki bir Atrian oğlan çocuğu Roman, Emery’nin evinin arkasındaki küçük barakaya sığınır ve burada aralarında güzel bir arkadaşlık oluşur. Bir gece Roman götürülür ve o geceden itibaren de Emery, Roman’ın öldürüldüğünü düşünerek yaşamına devam eder.

Günümüze geldiğimizde aradan 10 yıl geçmiştir. Atrianlar, artık Sektör adı verilen yüksek güvenlik önlemleriyle korunan bir kampta tutulmaktadırlar. Gençlerden oluşan bir grup Atrian, insan/yabancı entegrasyon fizibilite testi amacı ile bir banliyo kasabasındaki liseye kayıt olacaktır ve Roman ile Emery’nin yolu tekrar kesişir.

star-crossed-cc-600x337

Kadroya bakarsak…

Emery rolünde Friday Night Lights‘ın yıldızlarından Aimee Teegarden; Roman rolünde geçen yıl sona eren 90210‘un başrollerinden Matt Lanter; Emery’nin en yakın arkadaşı Julia rolünde The Vampire Diaries‘ten Malese Jow;  Emery ile aralarında romantik bir çekim olan Grayson rolünde The Secret Circle‘dan tanıdığımız Grey Damon; Atrian Vega’nın kızı Teri rolünde Chelsea Gilligan; Roman’ın en yakın arkadaşı Drake rolünde The Secret Life of the American Teenager‘ın başrollerinden Greg Finley; Roman’ın kızkardeşi Sophia rolünde Brina Palencia gibi isimleri görüyoruz.

foto

Dizi, 17 Şubat Pazartesi akşamı başlayacak ve The CW’nun rakipleri açısından zorlu bir gününde ve saatinde mücadele verecek. Şimdilik sosyal medyada gençler tarafından ilgi odağı olsa da bakalım iyi bir izleyici oranı tutturup 2. sezon onayı alabilecek mi?

foto2

Üç adet yeni tanıtım filmi ile daha önce yayınlanan ayrıntılı tanıtım filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xupbSWtzb4g

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m-_QZc8CrT0

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7U8MnyNv6go

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2DJ0kqEKIvc

starcrossed01