cw_upfrontsGeçtiğimiz sezon 10 dizisine yeni sezon onayı verip 2 dizisine güle güle diyen The CW, dolu programı nedeniyle 2015-2016 sezonu için tahmin ettiğimiz gibi az sayıda dizi sipariş etti. Yeni yayın akışı programında sonbahar için 1 yeni (Crazy Ex-Girlfriend), sezon ortası için de 2 yeni dizi (Containtment ve DC’s Legends of Tomorrow) bulunuyor. Bu 2 sezon ortası dizisinin Ocak-Şubat döneminde başlayacağı açıklandı.

Gelin şimdi bu 3 yeni diziye göz atalım.

Crazy Ex-Girlfriend

10995336_703492129780381_847447165274135777_nDeneme bölümü Showtime’a sunulan ve bir komedi olan proje, akraba kanal olan The CW için daha uygun görülüp buraya taşındı. 30 dakikalık komediyken The CW sadece drama yayınladığı için 1 saatlik olarak tekrar dizayn edilen dizi, ayrıca müzikal yönü de olan bir dramedi olacak.

Rebecca Bloom başarılı, çekici ve biraz da deli genç bir kadındır. Lisede onu terk eden eski erkek arkadaşına hala acayip derecede takıntılıdır ve uzun yıllar sonrasında tekrar karşılaştıklarında onu yeniden elde edebilmek için hayatındaki her şeyden vazgeçer – prestijli bir hukuk firmasındaki ortaklığı ve Manhattan’daki lüks dairesi buna dahil– ve umutsuzca onun peşinden, aşkı ve mutluluğu yeniden bulmak için romantizmin ve maceranın egzotik camekânına, West Covina’ya (California) taşınır. [Sahilden 2 saat (trafikte 4 saat) çekiyor.]

Oyuncular: Rachel BloomSantino FontanaDonna Lynne ChamplinVincent Rodriguez III.

Mutfaktakiler: Senarist kimliğiyle daha çok tanınan ve aynı zamanda dizinin başrolü olan Rachel Bloom, Aline Brosh McKenna (“The Devil Wears Prada”) ve Marc Webb (“500 Days of Summer,” “The Amazing Spider-Man”)

Yayın Bilgisi: Dizi Pazartesi’leri saat 20:00’de yayınlanacak. Rakipleri Supergirl, Dancing with the Stars, Gotham ve The Voice olacak.


Containment

11233781_944575382254227_8241728108448845896_n2014 yapımı Cordon isimli Belçika dizisinin uyarması. The CW’nun ABC – Shonda Rhimes ilişkisine benzer bir ilişki kurduğu Julie Plec’in elinden çıkan bu yeni bilimkurgu, son yıllarda fazlaca aşina olduğumuz “salgın” temasında bir drama.

Gizemli ve ölümcül bir salgın Atlanta’da patlak verdiğinde şehrin neredeyse bütünü hızlı bir şekilde büyük bir karantinaya alınır. Buradaki insanlar hayatta kalmak için mücadele verirken yerel ve federal görevliler de çaresizce bir tedavi aramaya başlarlar.

Sokaklarda huzuru sağlamakla görevli polis memuruyken Atlanta PD’de hızlı bir şekilde yükselen Lex Carnahan’ın işi, şimdi her zamankinden daha zordur. Çünkü uzun zamandır sevgilisi olan Jana ve aynı zamanda iş arkadaşı da olan en yakın arkadaşı Jake karantinada sıkışmıştır. Hamile ve erkek arkadaşından ayrı düşen 17 yaşındaki Teresa, öğretmenlik yaptığı -küçük oğlunun da dahil olduğu- sınıfıyla birlikte Katie Frank ve ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri araştırmacısı olup karantina konusunda tartışmalı açıklamalar yaparken hala tedavi bulmaya çalışan doktor Victor Cannerts, virüs bulgusu göstermedikleri halde Atlanta’da, yani karantinada kalan isimlerdir.

Diğer tarafta, sıkışıp kalan insanların yakınlarının yarattığı kaos ve hükümete karşı gittikçe azalan güven duygusunun yanında, başkan Dr. Sabine Lommers karantinayı kontrol etme konusunda Lex’in yardımını ister. Halk ihtiyatlı davranmakta haklıdır, çünkü gazeteci Leo ortadaki komployu çözmeye başlamıştır. İnsanlar artık hikayede kendilerine anlatılanlardan çok daha fazlası olduğu biliyordur.

Sevdiklerinden ayrılan insanlar, karantinada sadece ölümcül enfeksiyonla mücadele etmekle kalmıyor; yalnızlığın, korkunun ve halkın parçalanmasının yarattığı etkilerle de baş ediyorlardır. Bütün bunlar olurken de aynı zamanda birbirlerinin güvenini kazanmaya çalışmaya, kalan umutlarını korumaya ve şehrin dışından çıkacağı meçhul o beklenmedik kahramanlarını beklemeye devam etmektedirler.

Oyuncular: David Gyasi (“Interstellar”), Christina Moses (“Starship: Apocalypse,” “Starship: Rising”), Chris Wood (“The Vampire Diaries,” “The Carrie Diaries” ), Kristen Gutoskie (“Beaver Falls”), Claudia Black (“The Originals,” “Farscape”), George Young (“Casualty”), Hanna Mangan Lawrence (“Spartacus: War of the Damned”) ve Trevor St. John (“One Life to Live”)

Mutfaktakiler: Julie Plec (“The Vampire Diaries,” “The Originals,” “The Tomorrow People”) ve David Nutter (The Flash,” “Arrow”)


DC’s Legends of Tomorrow

10407249_1569952109946208_2615419563962142432_nKanalın en çok izlenen dizilerinden biri olan Arrow‘dan The Flash türemişti. Şimdi ikisi birden yeni bir dizi daha doğuruyor. Dizinin temelleri her iki dizinin de izlediğimiz bölümlerinde atılmaya başlandı ve sonbaharda yayınlanacak bölümlerde de atılmaya devam edecek. Yani konu ve fragmandan ispiyon yeme ihtimaliniz olası.

Süperkahramanların dünyaya yeterli olmadığı zamanlarda efsanelere ihtiyaç vardır. Geleceği görmüş ve umutsuzca olacakları engelleme çabasındaki muzip zaman yolcusu Rip Hunter kahramanlardan ve kanunsuzlardan oluşan, birbirinden çok farklı bir grup insanı bir araya toplamak; ve tek dünyayı değil, aynı zamanda bütün zaman çizgisini tehlikeye atan, durdurulamaz bir tehdidi birlikte ortadan kaldırmaya ikna etmek için görevlendirilmiştir. Bu uyumsuz ekip, daha önce hiç görmedikleri ölümsüz bu tehdidi bozguna uğratabilecek midir?

Dizide yer alacak olan DC karakterleri şöyle: Professor Martin Stein / Firestorm, Ray Palmer / The Atom, Sara Lance / White CanaryRip Hunter, Kendra Saunders / Hawkgirl, Mick Rory / Heat Wave, Leonard Snart / Captain Cold.

Oyuncular: Victor Garber (“The Flash,” “Alias”), Brandon Routh (“Arrow,” “Superman Returns”), Arthur Darvill (“Doctor Who”), Caity Lotz (“Arrow”), Ciarra Renee, Franz Drameh (“Edge of Tomorrow”), Dominic Purcell (“The Flash,” “Prison Break”), Wentworth Miller (“The Flash,” “Prison Break”).

Mutfaktakiler: Greg Berlanti (“The Flash”), Marc Guggenheim (“Eli Stone,” “Percy Jackson: Sea of Monsters”), Andrew Kreisberg (“The Flash,” “Eli Stone,” “Warehouse 13”) ve Sarah Schechter (“The Flash”)