doğaüstü varlıkların konu alındığı kahramanlık ya da aşk öykülerine zaten alışıktık fakat “”true blood”” ile bu varlıkların bir drama dizisine konu olması bize yeni bir bakış açısı kazandırdı. hbo’nun gittiği yoldan devam eden cw da “”the vampire diaries””‘i çekerek bu piyasadan kendisine pay çıkarmak istedi ve yoğun aşk temasının sayesinde onlar da tutturdular. bildiğiniz üzere bu iki dizi de kitap uyarlamasıydı. abc de hala bu piyasanın canlılığını kaybetmediğini düşünmüş olmalı ki karşımıza yepyeni bir senaryo ile çıkıyorlar. the gates, özel bir topluluğu barındıran amerikanvari mahalle düzeninin içinde kapalı kapılar ardında geçen olayları konu alıyor. aile hayatı, aşk, doğaüstü varlıklar ve biraz da polisiyeyi bir araya getirmişler fakat olaylara küçük kasaba mantığıyla değil de daha modern bir açıdan yaklaşmışlar.dizinin pilot bölümü 22 haziran’da yayınlandı, ben de çok bekletmeden izledim ve ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. daha önce 22 dakika’da 2 ayrı yazıda (burada ve burada) biraz bahsedilmişti. bu daha çok ilk bölüme ve karakterlere yönelik bir tanıtım olacak.

nick monohan (frank grillo): kasabanın yeni şerifi ve ailesinin reisi. o gelene kadar bu özel topluluk hayatlarını rahat bir şekilde sürdürmektedirler.

sarah monohan (marisol nichols): nick’in eşi ve 2 çocuk annesi. komşularının masum ve tatlı insanlar olduğu fikrine sahip.

charlie monohan (travis caldwell): nick ve sarah’nın büyük çocukları. okuldaki hareketleri ile yeni çevresinde göze batıyor.

dylan radcliff (luke mably): başarılı bir bioteknik firmasının ceo’su, vampir. ayrıca bir de çocuk babası.

claire radcliff (rhona mitra): dylan’ın eşi ve üvey çocuklarının annesi, vampir. yeni çevresine uyum sağlamakta güçlük çekiyor.

andie bates (skylar samuels): charlie’nin yeni okulunda okuyor ve charlie ile arasında yaşanacaklar ortalığı biraz karıştıracağa benziyor. aynı zamanda brett’in kız arkadaşı.

brett crezski (colton haynes): okulun amerikan futbolu takımında oynuyor. kıskanç erkek arkadaş, kurt adam.

leigh turner (janina gavankar): kasabanın yardımcı şerifi. kasaba halkının gerçek kimliğinden habersiz.

marcus jordan (justin miles): kasabanın diğer yardımcı şerifi. o da kasabada olanlardan bihaber.

devon (chandra west): kasabadaki bitki çayları dükkanın sahibi, cadı.

peg mueller (victoria platt): kasabanın diğer bitki çayları dükkanın sahibi, devon ile aralarında ciddi bir rekabet var. o da cadı.

nick monohan, chicago’da cinayet masası dedektifiyken kendisini bu küçük topluluğun polis departmanında şerif koltuğunda bulur. yeni görevine başladığı bu kasabaya ailesini de beraberinde getirir, artık eşi ve çocukları ile bu topluluğun bir parçası olacaklardır. dışarıdan oldukça masum gözüken the gates halkı aslında içinde büyük sırlar barındırmaktadır. doğaüstü varlıklar toplumdan izole olmuş bir şekilde burada yaşamlarına devam etmektedirler fakat hayatları göründüğü kadar sakin değildir. yeni şerifimiz de görevine başladığı gibi bu garip olayları fark edecek ve bunların bir parçası olacaktır, tabii ki ailesi de.dizinin oldukça sıradan bir konusu var aslında, benzerlerinden farkı içinde doğaüstü varlıkları barındırıyor olması fakat ilerledikçe senaryosu güzel bir hal alabilir. ilk bölümden çok iddialı bir şey söyleyemeyeceğim, şans verilebilir. iyi seyirler