Aslında 3 ay önce duyuruldu fakat ben sizinle paylaşmak için daha yeni vakit bulabildim. Evet, Being Human büyüyor. Yapımcılar ile BBC Three diziye ve onun internet üzerindeki materyallerinin (site, blog vs.) kullanımına olan yoğun ilgiden çok memnun oldukları için Being Human sevenlerini ödüllendirmeye karar vermişler ve ortaya “Becoming Human” fikri çıkmış.

 

Peki, nedir bu yeni dizinin olayı?


Becoming Human, internet üzerinden yayınlanması planlanan ve 9 bölümden oluşan bir yan dizi. Fitili ateşleyen internet olduğu için yayın politikası olarak da böyle bir yol izlemeyi düşünmüşler. Yani bir çeşit webisodes. Fakat benim anladığım kadarıyla bölüm süreleri o kadar kısa olmayacak. Dizinin arkasındaki kadro tamamen aynı ve çekimler de Being Human’ın 3. sezonunda olduğu gibi Galler’de yapılacak.

 

Konusu için de neredeyse aynı diyebiliriz; sadece bu sefer 20’lerinin sonlarındaki doğaüstü varlıklar yerine kolej çağındaki 3 arkadaşı anlatacak.Bu üçlüden ilki, vampir çocuğumuz Adam (Craig Roberts), diğeri yeni kurtadam olmuş okulun havalı kızı Christa (Leila Mimmack) ve son olarak henüz ne olduğunu bilmediğimiz Matt (Josh Brown).

Ayrıca yapımcı şirket, paylaşacakları günlük ipuçları ve materyallerle Becoming Human için internette çok daha aktif bir politika izlemeyi düşünüyormuş. Olay özetle böyle yani, hepimize hayırlı olsun :)

Son olarak daha önce yorum olarak tanıtım yazısının altında bahsi geçti ama hala izlemeyenler için 23 Ocak’ta geri dönecek olan Beig Human’ın yeni sezonunun tanıtım videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=Er8gpUMXNeI