fox-dizileri-ne-zaman-geri-donuyor_130797318429803786Fox’un yenilerinden The Grinder’ı tanıtmaya çalışacağım. Öncelikle dizi 22 dakikalık bölümlerden oluşan bir komedi. İlk bölümü geçen hafta yayınlanan dizinin ilk sezonu şu anda 6 bölümden oluşacak görünüyor. Dizinin yaratıcıları Jarrad Paul ve Andrew Mogel. Yapım aşamasında ise bu isimlere Rob Lowe da katılıyor.

Konusunu ise şöyle özetleyebiliriz: 8 sezon boyunca başarılı bir avukatı canlandırmış Dean Sanderson, dizinin finalinden sonra evine geri döner. Yapacak hiçbir şeyi olmayan Dean, gerçekten bir avukat olan kardeşi Stewart’ın davalarına karışmaya çalışacaktır.

Karakterler

deanDean Sanderson

8 sezon boyunca The Grinder adlı dizide başarılı bir avukatı (adeta bir Harvey Specter) canlandırmıştır. Dizinin finalinden sonra evine geri dönmüştür. Şöhreti ve aşırı özgüveni ile ailede ön plana çıkan kişidir. Dizi boyunca öğrendiği bütün hukuki terimler ve prosedür sayesinde kardeşinin davalarına karışmaya çalışır.

Karakteri Rob Lowe canlandırmaktadır. Kendisini The West Wing, Parks and Recreation ve daha birçok yapımdan hatırlıyabilirsiniz.

stewart

Stewart Sanderson

Ağabeyinin aksine gerçek bir avukattır. Fakat özgüveni ağabeyi kadar olmayan bu karakter ailede biraz arka planda kalmıştır. Bundan dolayı sürekli içten içe ağabeyine karşı sinirlidir.

Karakteri Fred Savage canlandırmaktadır.

 

dewbbie

 

Debbie Sanderson 

Stewart’ın karısıdır. Tüm bu olaylar karşısında Stewart’a çok destek olur. Stewart’la birlikte iki çocukları vardır.

Karakteri Mary Elizabeth Ellis canlandırmaktadır. Kendisini It’s Always Sunny in Philadelphia‘dan hatırlayabiliriz.

William-Devane-as-Dean-Sanderson-Sr.

Dean Sanderson Sr.

Dean ve Stewart’ın babasıdır. Oğulları arasında Dean’in tarafını daha çok tutar. Karakterin kendisi de aynı zamanda avukattır.

Karakteri William Devane canlandırmaktadır. Kendini 24 ve 24: Live Another Day‘den hatırlayabilirsiniz.

 

Yazarın Notu

Rob Lowe’u sevdiğimden ve  konusu da fena gelmediğinden diziye hemen atladım. Açıkçası öyle müthiş bir komedi olmasa da ben beğendim. Maraton şeklinde değil de güncel olarak takip edilirse gideri var dizilerden.

Buyurun fragmanı:

https://youtu.be/9mybEO-Hb0Y