The MagiciansLev Grossman‘ın en çok satan roman serisinden televizyona uyarlanan dizi, Quentin Coldwater isimli gencin şikayetçi olduğu yalnız hayatının okuduğu Fillory and Further adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitaplardaki gibi büyülenmesiyle başlıyor. Monoton hayatından sıkılan gencimiz kendisini bu kitaplara o kadar kaptırmıştır ki çevresindeki arkadaşları artık bu kitapları okumayı bırakması gerektiğini söylemekten bıkmıştır.

Üniversite başvurusu için gittiği bir gün en yakın arkadaşı Julia ile kendisini bu sihirli dünyada bulur ve hayatı tamamen değişmeye başlar. Kendisinin büyülü güçlere sahip olduğunu öğrenen Quentin, New York’un kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulu olan Brakebills Okulu’nda bu güçlerini geliştirmeye başlayacaktır.the-magicians1Michael London, Janice Williams, John McNamara ve Sera Gamble’ın yapımcılık koltuğunu paylaştığı The Magicians’ın pilot bölümünün yazarlığını da Supernatural‘dan tanıdığımız Sera Gamble ve Aquarius dizisinin yaratıcısı John McNamara üstlenmiştir.

Dağıtımcılığı Syfy tarafından yapılan dizinin pilot (ilk) bölümü 16 Aralık 2015’te ön gösterim olarak yayınlamıştır. Dizinin ilk bölümü normal yayın akışında Amerika’da 25 Ocak’ta yayınlanacak. Dizinin ilk sezonu 12 bölüm sürecek.

Oyuncu Kadrosu

Jason Ralph (Quentin)

Her zaman olayların dışında durmuştur. Kendine güvensiz, garip, fazla stresli biri. Hayatından kaçış yolunu kitaplarda bulmuştur. Bir anda dahil olduğu yeni dünya ile Quentin olduğundan daha fazlası olabileceğini düşünmeye başlar.

Çok yetenekli, bir o kadar da mütevazi biridir. Kendisinden bahsetmeyi sevmez. Çekingendir. Geçmişi, geleceğini etkileyen karanlık sırlarla dolu.

Stella Maeve (Julia)

Quentin’in en samimi arkadaşı. Fazla mükemmeliyetçi, bir o kadar da gerçekçi. Yakın dönem planları, iyi bir daire, saygıdeğer bir sevgili ve Yale kabul mektubu. İsteyip elde edemediği bir şey yok. Sihir dışında. Onu da elde etmek için her şeyi yapacaktır.

Brakebills’in en başarılı öğrencilerinden biri. Her konuda bir fikri vardır ve ona göre her konuda da haklıdır. Kendini beğenmiş olması rahat bir hayatı olduğunu düşündürmesin ama size. Sihre giden yolun acıdan geçtiğini bu karakter üzerinden görebilmek mümkün.

Arjun Gupta (Penny)

Kimseyle iyi anlaşamaz. Sinir bozucu bir karakterdir. Çok yetenekli olması bu durumu daha da çekilmez kılıyor. Onun gibi yalnız biri için Brakebills en iyi yerlerden biri ama o yalnızlığını hiçbir zaman kabul etmeyecek.

Tam bir baş belası. Ona kalsa sadece dürüst. Sihir kadar partiler konusunda da yetenekli. Tahmin edilemez bir yapısı var.
MagiciansYayınlanan ilk bölümden edindiğimiz fikirlere göre, izleyenleri için karanlık bir sihir dünyası sunacak olan The Magicians, 2016 yılında ekranlardaki yerini alacak. Şimdiden iyi seyirler…

https://www.youtube.com/watch?v=nb0Ft9mJ3Tw