Kaliteli yapımların vazgeçilmez adresi BBC, bu sefer BBC 2 için yeni bir mini dizi çekiyor. 2 kısım olarak planlanan dizinin, 1 ve 2 Ocak’ta yayınlanması düşünülüyor.

Charles Dickens

Charles Dickens

Yeni dizimiz isminden de anlaşılacağı gibi, usta yazar Charles Dickens‘ın aynı adlı son romanından uyarlama. Yazarımız, bu kitabı yazarken hayata veda ettiği için romanın sonunu tamamlayamadı.Romanın adı Edwin Drood’dan gelse de asıl hikaye, koro şefi John Jasper ve onun takıntılı derecede aşık olduğu 17 yaşındaki öğrencisi Rosa Bud üzerine kurulu.

Matthew Rhys

Matthew Rhys

Dizinin kadrosu da belli oldu. John Jasper olarak, en son Brothers & Sisters‘ta eşcinsel kardeş Kevin’i canlandıran Matthew Rhys‘i görüyoruz. Rosa Bud olarak da, The Tudors‘un son sezonundan bildiğimiz Tamzin Merchant var. Diziye adını veren karakterimize de genç oyuncu Freddie Fox hayat veriyor. Merak edenler kadronun kalanına şuradan ulaşabilirler.***1960 senesinde 8 bölümlük mini dizi olarak ekranlara uyarlanan romanımızın yeni versiyonunu da merak ve heyecan içerisinde beklemekteyiz!Merak edenler, çekimleri Rochester’ta yapılan dizinin 1234567891011 numaralı bağlantılardan çekim aşaması fotoğraflarına ulaşabilirler.