The New Normal

The New NormalNbc‘nin 2012-2013 sezonu için hazırladığı komedi türünde yepyeni bir yapım. Türü her ne kadar komedi olarak geçse de yayınlandığı bölümler itibarıyla drama dozunu da gayet iyi verebilen bu sempatik dizimizi tanımak isteyenler, buyursunlar yazının devamına.

Ryan Murphy

 

Dizimizin yaratıcıları ve yapımcıları arasında, geçmişte pek çok dizide parmağı olan, şu sıralarda ise yaratıcısı olduğu American Horror Story ve Glee ile ekranlarda olan Ryan Murphy bulunuyor.

 

 

The New Normal

Lafı fazla dolandırmadan konuya gelecek olursak…

Bryan ve David, gayet mutlu mesut yaşayan eşcinsel bir çifttir. Bir gün, Bryan’ın aklına, bir bebek sahibi olmak düşer. Bryan, biraz da olsa uğraşarak David’i bebek konusunda ikna etmeyi başarır; ama, büyük bir problem vardır. Biyolojik olarak bebek sahibi olamayan çiftimizin bir taşıyıcı anne bulması gerekmektedir. Bu uğurda pek çok eğlenceli olaylar atlatsalar da yolları en son, taşıyıcı annelik için gönüllü olan Goldie ile kesişir. Bundan sonrası tam da hikayemizin başladığı yer. Karakterler/Oyuncular The New Normal - David Murray

David Murray (Justin Bartha )

İkilinin aklı başında ve sorumluluk sahibi olan tarafı olarak resmedilen bir karakter. Bryan kadar olmasa da kendi çapında eğlenceli biri olmaya çalışıyor. Doktor olarak çalışıyor.
Pek çok yapımda karşımıza çıkan oyuncuyu, büyük oranda, The Hangover gibi, Hollywood yapımı filmlerde izliyoruz.

 

The New Normal - Bryan Collins

Bryan Collins ( Andrew Rannels )

Bebek sahibi olma konusunda pek bir hevesli olan bu karakterimiz, ikilinin duygusal ve hassas olan tarafını oluşturuyor.
Karakteri canlandıran oyuncuyu, en son Girls‘te izledik. Ama, bunun dışında, genelde seslendirme sanatçısı olarak pek çok yapımda da görev almış.

 

The New Normal - Goldie Clemmons

Goldie Clemmons ( Georgia King )

Eşiyle çok genç yaşta tanışıp, evlenen karakterimiz, küçük kızını da düşünerek uzun süre mutsuz evliliğine tahammül etmek durumunda kalıyor. Bir gün başına gelen bir olay sonucu aradığı fırsatı bulup, eşini terkederek kendine ve kızına yeni bir hayat kurmak ümidiyle taşıyıcı anne olmaya karar veriyor.
Oyuncu daha önce, Merlin ve Agatha Christie’s Poirot gibi pek çok dizide, konuk oyuncu olarak yer almış.

 

The New Normal - Jane Forrest

Jane Forrest ( Ellen Barkin )

Usta oyuncu Ellen Barkin tarafından canlandırılan bu karakterimiz, Goldie’nin büyükannesi. Taşıyıcı annelik konusuna kesinlikle karşı çıkan karakterimiz, oldukça da geri kafalı ve bir o kadar da eğlenceli biri.
Ellen Barkin, dizi dünyasında en son Modern Family‘de konuk oyuncu olarak rol almıştı. Bunun dışında pek çok farklı yapımda da karşımıza çıkıyor.

 

The New Normal - Shania Clemmons

Shania Clemmons ( Bebe Wood )

Goldie’nin büyümüş de küçülmüş, her şeye bir cevabı olan, çokbilmiş küçük kızı. Annesine en büyük desteği veren kişi de Shania aynı zamanda.
Küçük oyuncumuzun ilk düzenli rolü. The New Normal başlamadan önce de Veep ve 30 Rock dizilerinde tek bölüm rol almış.

 

The New Normal - Rocky

Rocky (NeNe Leakes)

Bryan’ın her şeye müdahale etmekten geri durmayan, sivri dilli asistanı.
Oyuncu daha önce yalnızca Glee’de 6 bölüm rol almış.

 

The New Normal - Clay Clemmons

Clay Clemmons ( Jayson Blair )

Goldie’nin oldukça sorumsuz, saf (hatta, biraz salak) ve yalancı eski eşi.
Oyuncu, yine pek çok yapımda karşımıza çıkmış.

 

Konuk oyuncu ispiyonu yemek istemiyorum diyenler, lütfen aşağıya bakmasın.

Bunların dışında Ryan Murpy’nin yapımlarında konuk oyuncu olarak görmeye alıştığımız ünlü yıldız, Gwyneth Paltrow da sürpriz bir şekilde karşımıza çıkıyor.

The New Normal

Dizi henüz başlamadan Amerika’da büyük tepkilerin muhatabı oldu.

Hatta 24 Ağustos 2012’de NBC’nin Utah‘tan yayın yapan temsilcisi KSL-TV diziyi yayınlamayacağını duyurdu.

Dizinin deneme (pilot) bölümü televizyonlardan önce, NBC’nin resmi sitesinden yayınlanmıştı. İlk bölümü, televizyonda 10 Eylül 2012’de yayınlanan dizi, 11 Eylül’ den itibaren Salı günleri, kanalın bir diğer yenisi, Go On‘un arkasından yayınlanmaya başladı. Dizi, ilk bölümüyle 6,88 milyon, ikinci bölümüyle 6,96 milyon ve üçüncü bölümüyle de 6,08 milyon oranında reyting yaptı.

Samimiyetiyle sizleri saracak olan bu dizinin “Tanıtım filmleri neye benziyormuş?” diye merak edenleri 3:45 ve 1:14 dakikalık videolarla başbaşa bırakalım.

http://www.youtube.com/watch?v=nJfBZxUlzhY

 

http://www.youtube.com/watch?v=lXbTDQcvhyM