Starz, Philippa Gregory’nin kitaplarını ekrana getirmeye devam ediyor.

Kanal ilk olarak 2013 yılında mini dizi olarak The White Queen’i yayınlamış, Kuzenler Savaşı serisinin üç kitabı Beyaz Kraliçe, Kızıl Kraliçe ve Kralyapanın Kızı uyarlanmıştı. Başarılı bir yayın hayatı geçiren dizinin ardından bu sefer de serinin devam ettiği Beyaz Prenses kitabı The White Princess ismiyle uyarlanmıştı. Starz’dan bu sefer de The Spanish Princess isimli yeni bir mini dizi geliyor.

Yeni dizi The White Princess’ın hikayesini tarihsel olarak kaldığı yerden devam ettirecek. Dizide Gregory’nin Tudor serisinden The Constant Princess (Mahkum Prenses) ve Kuzenler Savaşı serisinden The King’s Curse romanları kullanılacak ve böylece iki seri birleşmiş de olacak. Mahkum Prenses VIII. Henry’nin ilk eşi Aragonlu Catherine, diğer kitap ikinci dizide de yer alan karakterlerden Margaret Pole üzerine kurulu.

Genç ve güzel İspanya prensesi Catherine, kendisi küçükken yapılan bir anlaşmanın yerine getirilmesiyle İngiliz tahtının varisi Arthur ile evlenerek Galler Prensesi ve gelecekteki kraliçe olur. Ancak Prens Arthur’un kısa sürede vefat etmesiyle taht Catherine için kayıp hale gelir. Catherine’in kısa evliliğinin ardından halen bakire olduğunu ve evliliğin tamamlanmadığını iddia etmesiyle yolu, tahtın yeni varisi ve geleceğin kralı Henry ile kesişir.

Çok sevdiği kardeşini kaybetmenin acısını yaşayan ama yine de hiçbir şey olmamış gibi tahtı desteklemeye devam eden Margaret Pole, İspanyol prensesin ülkeye gelmesiyle onun nedimelerinden birisi olarak atanıyor.

The Spanish Princess’ta The White Princess’ın kadrosundan herhangi bir oyuncunun yer alıp almayacağı belli değil. The White Princess dizisi ekrana geldiğinde benzer karakterler olsa da The White Queen’deki oyuncular yer almamıştı.

Kaynak