Apple TV+, Emmy Ödüllü Tobias Menzies’in başrolünde olacağı gerçek suç dizisi Manhunt’a sipariş verdi. Dizi, 13. Amerikan Başkanı Abraham Lincoln’ün suikastçısı John Wilkes Booth’un avlanma hikayesini anlatacak.

Emmy, Golden Globe, PGA ve WGA adayı Monica Beletsky (I Am the Night, Fargo, The Leftovers) tarafından yaratılan dizi, James Swanson’ın çok satan “Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln’s Killer” kitabından uyarlanacak.

Tobias Menzies, Booth’u yakalama ve Lincoln’ün mirasını gerçekleştirme ihtiyacıyla neredeyse deliliğe sürüklenen Lincoln’ün Savaş Bakanı ve arkadaşı Edwin Stanton rolünde karşımıza çıkacak. Booth’un yarasını tedavi eden ve suçundan sonra ona güvenli liman sağlayan Maryland’den bir doktor ve plantasyon sahibi olan komplocu Samuel Mudd’ın eski kölesi Mary Simms de dahil olmak üzere, yaşamları kaçış, insan avı ve sonrasındaki ağır suç soruşturmasıyla iç içe geçmiş siyah tarihi şahsiyetler de dizide yer alacak.

Apple serisi kısmen tarihi kurgu ve kısmen komplo gerilimi olarak tanımlanıyor ve ilk Amerikan başkanlık suikastının ardından ve Lincoln’ün Yeniden Yapılanma planlarının temeli olan idealleri koruma ve koruma mücadelesi üzerine odaklanacak.

Dizi, Apple TV+ için Apple Studios tarafından ve POV Entertainment, Walden Media ve 3 Arts Entertainment ile birlikte Lionsgate tarafından ortaklaşa üretilecek. Layne Eskridge (POV), kitabın yazarı James Swanson, 3 Arts’tan Michael Rotenberg ve Richard Abate, Walden Media’dan Frank Smith ve Naia Cucukov dizinin yönetici yapımcıları arasında.

Emmy adayı Carl Franklin (Devil in a Blue Dress, Mindhunter, The Leftovers), yönetmen ve yönetici yapımcı olarak projede görev alacak. Manhunt, Monica Beletsky’nin Apple TV+ ile yakın zamanda yenilenen genel anlaşmasından sonra gelen ilk dizi siparişi.

Kaynak