televizyon dünyasında bir yapımda j.j.abrams ‘ın ismi geçince insanlar durup düşünüyor, göz atmadan geçemiyor artık. bu adam 10 yılı aşkın süredir piyasada ve fikir babalığını yaptığı dizilerin hepsinin başarıları da ortada; felicity (1998-2002), alias (2001-2006), lost (2004-2010), fringe (2008-?). birini bitirmeden diğerine başlamasıyla zaman zaman bize hayal kırıklıkları yaşatmış olabilir ama yine de ismini duyduğum yerde ceketimin önünü ilekleyeceğim insanlardan biri (normalde takım elbise giymediğim için ismini her duyduğumda bir yerden ceket edinmem gerekecek bu laftan sonra galiba). neyse kendisini övmeyi çok uzattım galiba asıl konumuza geri dönelim o zaman; ki o da yeni dizisi, “undercovers“. daha önce şu ve şu yazılarda biraz değinilmişti. daha fazla ayrıntı ise yazının devamında sizleri bekliyor.

öncelikle şunu belirtmek gerek; j.j.abrams, “felicity” den beri ilk kez bu kadar normal bir yapımla karşımıza çıkacak. son 3 eserinde bir şekilde anormal ve gizemli olaylarla karşılaşıyorduk fakat undercovers, bir ajan draması olacakmış. yani mistik güçler, farklı boyutlar ya da dünyayı yok edecek icatlar görmeyecekmişiz. lakin birçok kişinin bunlardan daha garip ve gizemli gördüğü evlilik müessesini konu alacakmış. hikayesi de şöyleymiş:

samantha & steven bloom, 5 yıl önce teşkilattan istifa etmiş olan iki ajandır ve bunun sonrasında yaşantılarına oldukça sıradan bir şekilde devam etmektedirler. fakat bir gün, hayatlarına tekrar heyecan katmaya ihtiyaçları olduğunu fark ederler. tam bu sırada cia’den geri dönmeleri için teklif gelir ve birlikteliklerini yeni bir boyuta taşımaya karar verirler. bu sayede birbileri hakkındaki yeni şeyleri keşfetmeyi ummaktadırlar. dizinin sloganı ise şöyle, “With day jobs and lives in the balance, date night is about to get a lot more exciting“. (güzel bir karşılık bulamadığım için yorumlamayı size bıraktım.)

Gugu Mbatha-Raw, Boris Kodjoe

Gugu Mbatha-Raw, Boris Kodjoe

dizinin başrollerinde Boris Kodjoe (steven bloom), Gugu Mbatha-Raw (samantha bloom), Ben Schwartz (bill hoyt), Jessica Parker Kennedy (lizzie gilliam), Carter MacIntyre (leo nash), Gerald McRaney (carlton shaw) bulunuyor. yapımcı kadrosunda ise john reims ve daha önce de j.j.abrams ile çalışan bryan burk bulunuyor.

j.j. abrams

j.j. abrams

j.j.abrams da “bu dizide, diğerleri gibi süregelen bir hikaye yok; fakat daha fazla karakter odaklı olacak. enerji dolu ve eğlenceli bir dizi haline getirmeyi deneyeceğim” demiş. ayrıca kendisi, “lost”tan beri ilk defa bir dizisinin deneme (pilot) bölümünü yönetmiş. sebebini; bunu yapma fikrinin, senaryonun ve dizinin başrol oyuncularının uyumunun hoşuna gitmesi olarak açıklamış. ayrıca başkasının yaptığı iş yerine sorumluğu kendi üstüne almak istediğine değinmiş.dizi, 22 eylül çarşamba nbc ekranlarında yayınlanacak olan bölümüyle başlayacak. içinde kısa röportajların da bulunduğu tanıtım filmi ise aşağıda :