John Ridley, Carlton Cuse ve ABC Signature’dan gelen, Katrina Kasırgası’nın hemen sonrasındaki olayları anlatan Apple TV+ mini dizisi Five Days At Memorial’ın başrolüne Vera Farmiga geldi.

Ridley ve Cuse tarafından Pulitzer ödüllü yazar Sheri Fink’in beğenilen kurgusal olmayan kitabına dayanarak yazılan Five Days at Memorial, Katrina Kasırgası’nın karaya vurmasından sonra bir New Orleans hastanesinde geçirilen ilk beş günü anlatıyor. Sel suları yükseldiğinde, elektrikler gittiğinde ve sıcaklık yükseldiğinde, yorgun doktorlar ve hemşireler, yıllarca onları rahatsız eden ölüm kalım kararları vermeye zorlandılar.

Farmiga, fırtına vurduğunda Memorial Tıp Merkezi’nde nöbetçi doktor olan Dr. Anna Pou karakterini canlandıracak.

Sonunda hastaneden 40 ceset çıktı. Kitap, Dr. Pou liderliğindeki Memorial’daki sağlık personelinin, elektriksiz günler boyunca hastanede mahsur kaldıktan sonra kritik derecede kötü durumda olan hastalara ötenazi yapıp yapmadığı sorusuna cevap arıyor. Ayrıca dizi, Katrina sırasında beş günlük süre içinde hastanede ölen 23 hastada morfin ve diğer ilaçların yüksek seviyelerde olduğunu gösteren bir soruşturmanın ardından Pou ve iki hemşireyi cinayetten kovuşturma girişimine odaklanıyor.

Aslında Fink’in kitabının önceki uyarlaması American Crime Story’nin 3. sezonu için yapılacaktı ve karakteri Sarah Paulson canlandıracaktı.

Kaynak