dick2014 yılı adeta Veronica Mars yılı oldu. 2007 yılında beklenmedik bir şekilde 3. sezonunun ardından iptal olan dizinin bir filmi çekilmesi için önce Kickstarter’da rekor bir bağış toplandı ve 2014’ün Mart ayında film gösterime girdi. Sonra da uzantı bir dizi  söylentileri başladı ve bunun da gerçeğe dönüşmesi çok gecikmedi. Bu uzantı (spin-off) dizisinin haberlerini geçtiğimiz haftalarda Kısa Haber‘lerimizde ve Twitter sayfamızda paylaşmıştık. Şimdi de dizinin başlamasına çok kısa bir süre kalmışken minik ayrıntılarını ve videolarını da kısaca ele alalım dedik.

pia101a_1985

Play It Again, Dick bir web dizisi. 16 Eylül’de başlayacak ve The CW’ya ait olan birtakım animasyonlar, spor yorum programları, web dizileri, kişisel reality videolar yayınlayan dijital platform CW Seed‘de -ayrıca CW Seed’in resmi Youtube kanalında – yayınlanacak. Her hafta bir bölüm çıkacak ve 8 bölüm sürecek. Bölümler 8-10 dakika arası sürecek.

Dizinin arkasında yine Veronica Mars’ın yaratıcısı Rob Thomas olacak.

Peki dizi ne anlatacak? Kabaca “Veronica Mars’ın uzantı bir dizisinin ortaya çıkışını anlatacak.” diyebiliriz.

play-it-again-dick

Nasıl yani? Şöyle:

Dizinin favori karakterinden Dick Casablancas’a hayat veren Ryan Hansen, kendi Veronica Mars uzantısını çekmeye karar verecek ve girişimci ruhunun da yardımıyla rol arkadaşlarını dizide yer almaları için ikna etme çabalayacak. Biz de dizide bu süreci izleyeceğiz.

Oyuncuların kurgusal versiyonları normal hallerinden daha farklı ve uçarı olacakmış. Mesela Rob Thomas, Ryan Hansen’in daha çok Party Down‘daki karakteri Kyle’a benzeyeceğini söylemiş.

tn-500_8

Ryan Hansen gibi birçok isim de hem kendi kurgusal versiyonlarını, hem de dizideki karakterlerini canlandıracak. O isimler şunlar:

Kristen Bell (Veronica Mars), Jason Dohring (Logan Echolls), Enrico Colantoni (Keith Mars), Percy Daggs III (Wallace Fennel), Daran Norris (Cliff McCormack), Francis Capra (Eli “Weevil” Navarro), Kyle Gallner (Cassidy “Beaver” Casablancas), Christopher B. Duncan (Clarence Wiedman) ve Ryan Devlin (Duncan Kane). (Evet doğru, dizide Mercer Hayes’i canlandıran Ryan Devlin burada Duncan Kane’i canlandıracak.)

700x466xpia101a_8844.jpg.pagespeed.ic.iMeOWaqB41

Sadece kendi kurgusal versiyonlarını canlandıracak oyuncular Chris Lowell ve Ken Marino olacak.  Sadece dizideki karakterlerini canlandıracak oyuncular ise Lisa Thornhill (Celeste Kane) ve Amanda Noret (Madison Sinclair).

 

veronica_mars_spin_off_buckley_mciver

 

Ayrıca 2 yeni yüzümüz de var. Rob Thomas’ın önümüzdeki aylarda The CW’da başlayacak yeni dizisi iZombie‘nin başrol oyuncuları Robert Buckley ve Rose McIver.

pia101a_8829

Buyurun bu tanıtım filmi:

http://www.youtube.com/watch?v=XB0aEonzPl8

Bu da The Newsroom’un şu tanıtım filmiyle dalga geçen video:

http://www.youtube.com/watch?v=IwbnrPG1QgA