ALF, dünyaya geri mi dönüyor? 80’lerin sitkom dizisi ALF’in yeniden çevrimi üzerinde Warner Bros’un çalışmalara başladığının haberi geldi.

ALF (Alien Life Form), uzay gemisiyle Melmac gezegeninden dünyaya amatör bir radyo sinyalini takip ederek gelen ve orta sınıf bir Amerikan ailesi olan Tanner’ların evinin garajına mecburi iniş yapan, tüylü, alaycı, kibirli bir uzaylı karakteri merkezinde bulunduran kahkaha efektli bir durum komedisiydi. NBC’de 1986’da yılında başlayan dizi 4 sezon, 102 bölüm sonunda 1990 yılında ekranlara veda etmişti.

WB, diziyi yeni bir aile ve yeni karakterler ile geri döndürmeye çalışıyor. Yayıncı kanal belli değil. Çalışmalara Mayıs ayında başlandığından proje daha erken aşamalarda ve yazar arayışı sürüyor. Orijinal dizinin yazarları Tom Patchett ve Paul Fusco’nun yeni diziye katıldığı ile ilgili haberler de var. Paul Fusco, ALF karakterine sesini verip, hareket ettirmek dışında, orijinal dizinin yardımcı yaratıcısı, yazarı, yönetmeni ve yapımcısı olarak da görevler almıştı.

Çıkan haberlerle ilgili Warner Bros TV, bir yorum yapmayı reddetmiş durumda.

Kaynak