FX‘in, Avustralya yapımı aynı isimli diziden uyarladığı komedi dizisi olan Wilfred, 23 Haziran 2011 tarihinde yayınlanmaya başladı ve 1 sezonu geride bıraktı.
Başrollerini, orijinal yapımda da rol alan (aynı zamanda Wilfred’in yaratıcılarından olan) Jason Gann ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisinin Frodo’su Elijah Wood paylaşıyor.
Dizinin yazar koltuğunda ise Family Guy‘ın yazar ekibinden tanıdığımız David Zuckerman var.

 

 

 

Dizimizin konusundan bahsedecek olursak…
(1. bölüm ile ilgili ispiyon içerir)
Ryan (Elijah Wood), ot kullanan, içine kapanık ve artık yaşamdan zevk alamayan, mesleği avukatlık olan birisidir. Kız kardeşi olan Kristen (Dorian Brown) ile bile anlaşamamaktadır. Ryan bir gün, özenle hazırladığı ilaç karışımını içerek intihar etmeye karar verir. Aşırı dozdan ölümü beklerken, bir süre sonra bir şeylerin ters gittiğinin farkına varır; saatler geçmesine rağmen hala ölmemiştir. Bu arada Ryan’ın komşusu olan Jenna (Fiona Gubelmann), Ryan’ın kapısına gelerek, ondan köpeği Wilfred‘e (Jason Gann) bir kaç saatliğine göz kulak olmasını ister. Olaylar bu noktada iyice ilginçleşir; içtiği ilaçların etkisinden olsa gerek Ryan, Wilfred‘i köpek kostümü giymiş bir insan olarak görmektedir.
Bozuntuya vermeden Wilfred‘i teslim alan Ryan için her şey yeni başlıyordur.
Karşısındaki köpek kendisiyle konuşuyor, yaşını söylüyordur. Artık Ryan’ın sürekli takıldığı ve birlikte olayların içine sürüklendiği bir köpek arkadaşı vardır.
Belki de içine bastırdığı kişilik ortaya çıkıyordur.

13 bölümlük ilk sezonunu bitirmiş olan Wilfred‘de ;
* Ethan Suplee (My Name Is Earl)
* Chris Klein (American Pie I-II)
* Gerry Bednob
* Ed Helms (The Office – Hangover I-II)
* Rashida Jones (The OfficeParks And Recreation) gibi isimleri de görüyoruz.
Çok iddialı bir dizi olarak gözükmese de kalitesiz demek de yanlış olur Wilfred için. Severek izledim ve devamını merakla bekliyorum.
İyi seyirler.