FOX‘un 2004 senesinde tek sezon, 13 bölüm süren şeker mi şeker bir dizisi Wonderfalls. Diziyi yapanların Dead Like Me kadrosu olduğu hesaba katılırsa, bu kadar eğlenceli bir dizinin iptaline çok da şaşırmamak gerekiyor. Amerika henüz bu adamları anlayamamış olsa da bir çok kişinin ilk bölümden hastası olacağına eminim.

Dizinin ilk bölümden ispiyonlariçeren tanıtımına gelirsek;
Baş karakterimiz Jaye, Brown’da felsefe okumuş, zengin bir ailenin kızıdır. Fazla eğitimli ve işsiz grubuna dahil olabilecek güzel kızımız, Niagara Şelalesi’ndeki turistik bir dükkanda satış görevlisi olarak çalışıp, karavanda yaşamaktadır.

Bir gün Jaye, oyuncakların konuştuğunu görür. İlk başta afallasa da daha sonra bu duruma yavaş yavaş alışır. Oyuncakların istekleri, ilk olarak kötü gibi görünse de söylenen yapıldığında sonuçları iyi bitmektedir. (Örneğin; çalıştığı dükkanda oyuncak, Jaye’e kadın bir müşterinin parasının üzerini vermemesini söyler. Jaye parayı verip kadın dükkandan çıktıktan sonra çantası çalınır.)

Dizinin kadrosundaki başarılı oyuncularımızı çoğu kişi bir çok yerden tanıyordur. En son Off the Map‘te seyrettiğimiz, aynı zamanda da baş karakterimiz Jaye’i canlandıran Caroline Dhavernas, daha sonra The Inside‘da yer alan Jaye’in bir türlü anlaşamadığı ablasını canlandıran Katie Finneran, Being Erica‘dan hatırlayacağımız Tyron Leitso ve yine Dead Like Me kadrosunun deneyip başarısız olduğu Pushing Daisies‘in başrol oyuncusu, Jaye’in abisine hayat veren Lee Pace bunlardan sadece birkaçı.

Sonu havada kalmayan güzel dizimizi şimdiye kadar izlememiş olanlar varsa, bu yaz sıcaklarında tutkunu olacaklarına eminim. Şans verilmesini sonuna kadar hak eden, iptal edilmesinin ardında FOX’tan nefret etmenize neden olacak mükemmel bir dizi Wonderfalls.