Batwoman, yeni başrol oyuncusunu buldu. Mayıs ayında Batwoman/Kate Kane karakterini canlandıran Ruby Rose’un diziden ayrıldığı haberi şok etkisi yaratmıştı. Yeni başrol oyuncusunun kim olacağı hakkında bir takım tahminler, dedikodular yapılıp durdu. En sonunda yeni başrol oyuncusu bugün açıklandı. Yeni Batwoman Javicia Leslie oldu. Kendisini en son CBS’te yayınlanan ve 2. sezonun sonunda iptal edilen God Friended Me dizisinde görmüştük.

Leslie, “ikonik Batwoman rolünü televizyonda canlandıracak ilk siyahi oyuncu olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Biseksüel bir kadın olarak, LGBTİ+ topluluğu için öncü olan bu çığır açıcı diziye katılmaktan onur duyuyorum” demiş.

Javicia Leslie, dizide Ryan Wilder adlı yeni bir karakteri canlandıracak. Sempatik, dağınık, biraz sersem ve yabani bir karakter. Daha önce yarasa kıyafetini giyen Kate Kane karakterine benzemiyor. Hayatında hiç kimsenin izinden gitmediği Ryan, yıllarını GCPD’yi (Gotham City Police Department) atlatarak uyuşturucu kuryesi olarak geçirdi ve acısını kötü alışkanlıkları ile gizledi. Bugün Ryan, bitkisiyle birlikte minibüsünde yaşıyor. Sokak kedisi için süt çalacak ve sizi çıplak elleriyle de öldürebilecek biri olan Ryan, en tehlikeli dövüşçü tipidir: çok yetenekli ve çılgınca disiplinsiz. Ryan, lezbiyen, atletik, ham, tutkulu, hataya düşebilen biri. Basmakalıp Amerikan kahramanlarından değil.

Batwoman, her şey yolunda giderse 2021’in Ocak ayında, yine Pazar günleri ekranlarda olacak.

Kaynak