Gizemli bir ev… Evin duvarlarına gizlenmiş anahtarlar… Bu anahtarların açtığı kapılardan geçenlerin başına gelenler…
Amerikan Fox kanalı, Joe Hill’in Locke & Key isimli çizgi romanının uyarlaması olacak bir dizi ısmarladı.
Dizinin yapımcılığını Fringe, Transformers, Star Trek 2009 gibi yapımların yazar ve yapımcıları Alex Kurtzman ile Roberto Orci üstlenmiş ve Steven Spielberg‘ün Dreamworks TV stüdyoları tarafından çekilecek. (Spielberg‘ün bu çizgi romanı önce film yapmayı istediği, ama sonra Kurtzman ve Orci ile anlaşıp dizi olması için ortak çalışmaya giriştiği başka bir haberde yer almıştı.)

 

Terminator: The Sarah Connor Chronicles‘ın yazar ve yapımcılarından Josh Friedman projenin ana yazarlığını yapacak.Kurtzman ve Orci şu anda Fox’un Fringe’inin yanı sıra, CBS’in Hawaii Five-0‘su için çalışmakta.Çizgi romanın yaratıcısı ve yazarı ünlü yazar Stephen King’in oğlu Joe Hill, çizeri de Gabriel Rodriguez.Çizgi roman, öldürülen babalarının cinayetini çözmeye çalışan Locke ailesinin çocuklarının maceralarını ele alıyor. En genç Locke’ın yeni taşındıkları evin duvarlarına gizlenmiş sihirli anahtarlar bulması ile hikaye fantastik bir kurguya oturuyor. Çizgi romanın tanımında “içinden geçmeye cesaret edenleri dönüştüren kapılara sahip ev” olarak dile getirilen bu evde, başka fantastik sürprizler de mevcut.
2008’den bu yana yayınlanan çizgi romanın şu ana kadar altışar fasiküllük 3 bölümü piyasaya çıkmış, 4. bölümün de ilk fasikülü yayılanmış durumda. Locke & Key, 2009 yılında İngiltere’de en iyi fantastik çizgi roman ödülünü almış, Eisner ödülleri‘ne de aday gösterilmiş.