42013-2014 İlkbahar dizileri yavaş yavaş biterken kanallar boş durmuyor ve yeni dizilerini açıklıyorlar. Bu kanallardan biri de ABD kablolu kanalı FX. FX yaz sezonuna güçlü bir yapımla merhaba diyor. Kanalın bu güçlü yapımının adı Tyrant.
fx-tyrant-600Tyrant (Tiran), İsrailli yönetmen, senarist ve yazar  Gideon Raff tarafından oluşturulan ve Howard GordonCraig Wright ikilisi tarafından düzenlenen Amerikan yapımı bir drama dizisidir. Yönetmeni ise Harry Potter serisini takip edenlerin yakından tanıdığı bir isim: 4 filmi yöneten David Yates.

Tyrant-castKonusu;

Tyrant, mütevazi bir Amerikan ailesinin işlerinin birdenbire çalkantılı hale gelmesiyle beraber, bir Orta Doğu ülkesine yerleşmelerini ve ardından burada yaşadıklarını konu alıyor.

1Dizide Baladi’nin diktatör yöneticisinin ikinci oğlu Bassam “Barry” Al Fayeed adlı ana karakteri İngiliz oyuncu Adam Rayner canlandıracak. Karakterin eşi ve iki çocuğunun annesi Molly olarak oyuncuya Jennifer Finnigan eşlik edecek. Justin Kirk ise Baladi’deki Amerikan diplomatı rolünde.

3Dipnot: İlk sezon 10 bölümden oluşacak ve 24 Haziran 2014 tarihinde sezon prömiyeri gerçekleşecek.

Dizi heyecanı düşmeyen ve uzun seneler sürecek bir diziye benziyor.

Şimdi de sizi reklam filmi ve fragmanlarıyla baş başa bırakıyorum.