Bildiğiniz gibi Doctor Who, 23 Kasım’da 50. Yıl Özel Bölümü’nde Matt Smith, David Tennant, Jenna Coleman, Billie Piper ve John Hurt‘ten oluşan kadrosu ile karşımızda olacak.

BBC bugün, The Day Of The Doctor isimli bu bölümle ilgili videolara boğdu bizi. Bunların yanısıra uzun süredir de bu önemli olay (dünyanın en uzun süren bilim kurgu dizisinin 50. yıl kutlaması) için çeşitli etkinlikler ve programların duyurularını yapmakta. Kaçırmamanız için hepsi aşağıda.

Başlıklarımız şöyle:

Röportajlar

Bugün, önce 3 video yayınladı: İlki David Tennant, ikincisi Jenna Coleman ve üçüncüsü de dizinin yapımcısı Steven Moffat ile yapılan röportajlar.

Daha önce de Tennant ve Smith’le yapılan bir röportaj yayınlanmıştı.

Reklamlar

Bu videoların yanı sıra BBC, geçtiğimiz baharda şöyle bir fragmanla karşılamıştı bizleri. Geçen ay da tüm Doctor’ları bir araya toplayan şu özel reklam filmi gelmişti:

Bugün yayınlanan alttaki videoda ise Strax sahadan bildiriyor:

Fotoğraflar

625Bölümden fotoğraf kareleri de gelmeye devam ediyor. Pek ispiyon içeriyor sayılmasalar da hassas bünyeler için birkaçını da altta saklayarak paylaştık.

630624625626627628629

 

 

 

 

 

Şurada da ispiyondan çekinmeyenler için bölümdeki düşmanların fotoları var.

Yan Programlar

BBC kanalı böyle önemli bir olayı (dünyanın en uzun süren bilim kurgu dizisinin 50. yıl kutlamasını) elbette sadece özel bir bölümde bırakmıyor.

 • 1) The Science Of Doctor Who
  doctor_who_scienceAstronomi ve fizik üzerine BBC’de yayınlanan popüler bilim programlarının tanınan ismi Profesör Brian Cox, 14 Kasım tarihinde The Science Of Doctor Who isimli bir programla Doctor Who’nun bilimini ele alacak. Ünlü bilim adamı, ünlü konukların eşliğinde, dizide olan bitenin fizik kurallarına göre nasıl mümkün olabileceğine ışık tutacak.

  İşte bu tek bölümlük programın reklam filmi

 • 2) An Adventure In Space And Time

  21 Kasım’da yayınlanacak olan An Adventure In Space And Time isimli, belgesel niteliğindeki drama ile 1963’te, “İlk Doctor Who ekranlara nasıl geldi?” ele alınıyor. Birbuçuk saatlik tv filminin kadrosu şöyle:
  David Bradley (William Hartnell)
  Jessica Raine (Verity Lambert)
  Sacha Dhawan (Waris Hussein)
  Brian Cox (Sydney Newman)
  Senaryo: Mark Gatiss
  Yönetmen: Terry McDonough

   

  Bu filmin fragmanını ise şuradan izleyebilirsiniz.

 

Diğer Kutlamalar

Televizyonun yanısıra, ülke genelinde de bir bayram havasına bürünülmesi için elinden geleni yapan BBC, ExCeL London fuar merkezinde 22-24 Kasım tarihleri arasında özel bir kutlama da yapıyor. Bu 3 gün boyunca alana, dizinin mutfağından geçmiş irili ufaklı birçok isim konuk olacak ve bu etkinliğin biletleri şimdiden tükenmiş durumda.

O Sırada Amerika’da…

50. Yıl Özel bölümü, İngiltere’de olduğu kadar Amerika’da da heyecanla beklenen bir bölüm. Öyle ki Amerika’nın çeşitli şehirlerinde 23 Kasım’da bu 75 dakikalık bölüm aynı anda birçok sinemada 3 boyutlu olarak gösterime girecek. Bu gösterimlerin biletleri 25 Ekim’den bu yana satışta.

Unutmayın

doctor_who
Fotoğrafta David Tennant’ın durduğuna bakmayın. Twitter’da #savetheday hastag’i ile bu günü unutturmamamız için bugünün sonunda şöyle bir videoyla karşımıza Matt Smith çıktı:

Bu bildiriyi, setten sevimli bir poz ile sonlandıralım ve 24 ;) Kasım’ı not etmeyi unutmamanızı hatırlatalım.