Zamanının popüler dizisi 24‘ün 4 yıl aradan sonra yeni sezonuyla yeniden ekranlarda olacağını daha önceki bildirilerde söylemiştik. Jack Bauer karakterine hayat veren Kiefer Sutherland‘in son dizisi Touch‘ın da yayından kaldırılması üzerine FOX’la görüşmelere başlanmış ve bu görüşmeler sonucu 13 bölümlük bir mini dizi kararı alınmıştı.

Dizi finalinin 4 yıl sonrasında Londra’da geçeceği kesinleşen hikaye, çoğu sezonunda olduğu gibi terörizm üzerinden ilerleyecek. Bu sefer yardıma ihtiyacı olanlar İngilizler. Jack Bauer dünyaya açılmaya karar verdi anlayacağınız.

Bu sefer farklı olansa, diziyi kendine has yapan saat saat ilerleme özelliğini biraz esnetecek olmaları. 13 bölümde izleyeceğimiz hikaye 13 saati değil, daha uzun bir sürecin 13 spesifik saatini bize aktaracak. Yine kronolojik sırayla gidecek; ancak arada atladığımız saatler olacak. Sanırım Jack Bauer’ın da insan olduğunun, tuvalete gitmesi, yemek yemesi, uyuması gerektiğinin farkına vardı senaristler.

Yeni sezon 5 Mayıs 2014‘te çift bölümle açılışını yapacakJon Cassar yeni sezonunda yönetmen olarak yer almaya devam edecek.

Tabii sadece Kiefer Sutherland‘in bulunduğu bir 24, 24 olmaya yetmezdi. Neyse ki yapımcılar da bunun farkına varmakta gecikmedi ve Jack Bauer’ın baş yardımcısı Chloe O’Brian karakteriyle Mary Lynn Rajskub da kadroya hemencecik eklendi. William Devane ve Kim Raver da daha önce 24’te görece önemli rol almış ve yeni sezonda karşımıza çıkacak olan oyunculardan. Carlos Bernard yani Tony Almeida‘dan ise henüz ses yok. Elisha Cuthbert tarafından canlandırılan Jack’in kızı Kim Bauer ise Happy Endings dizisinin zamansız iptaliyle belki ara ara görünebilir.

Ekran Alıntısı

 

Peki yenilerden kimler var?


Gbenga Akinnagbe
Erik Ritter rolünde. Hırslı bir CIA ajanı.

 

Giles Matthey
Jordan Reed rolünde. CIA teknisyeni.

Judy Davis
Margot rolünde. Namıyla ün salmış bir teröristin dul eşi.

 

Michael Wincott
Adrian rolünde. Bilgisayar hackerı.

 

…vee “last, but not least”… (En heyecanlısını sona sakladık.)

Yvonne Strahovski

Kate Morgan rolünde. Zeki ama fevri bir CIA ajanı. Bauer’in sahada ortağı.

Benim de en bir sevdiğim kadın.

Yeni sezonu heyecanla beklemekteyim. Özellikle de son oyuncu katılımından beri. Peki ya siz???