60. emmy ödül töreni boyunca 22dakika’da ilk defa canlı bloglama yapacağım. hem dinleyip hem yazmayı başarabilirim ve canlı izleyenler için 2-3 saat sonra işkenceye dönüşebilecek bir deneyimi eğlenceli kılabilirim umarım. ödüller için tahmin girme işlemi an itibariyle bitmiş durumda. tahmin yürütenlere de iyi şanslar dilerim!yazının sonunda kazananların listesi ve 22dakika yarışmasını kazananın adını ve hatta ödül töreninden bir kaç görüntüyü bulabilirsiniz.

5.55: son ödüle hoş geldiniz. drama dalında en iyi dizi; mad men! dizinin müziğini duymak bile aklımı almaya yetiyor.
5.53: betty white altın kızlardan bugüne aynı şekilde giyinmeyi başardığı için bir ödül hakediyor bence. geldik komedi dalında en iyi dizi ödülüne. kazanaaan; 30 rock.
5.49: kimmel harikalığına devam ediyor ve ödülü jeff probst (survivor) kazandı.
5.44: hah hadi bakalım. bu sene ilk defa verilen en iyi reality/yarışma sunucusu ödülü; hahah. tam sonuç açıklanacakken reklama girdiler. jimmy kimmel sahnede bulunan 5 sunucudan da daha iyiydi, ödülü ona versinler.
5.42: bakalım bir sürpriz daha gelecek mi? komedi dalında en iyi kadın oyuncu; tina fey. beklendiği gibi oldu sanırım.
5.38: kiefer sutherland’ı zaten 1,5 senedir görmüyorduk bir de zaman yok diye hiç konuşamadı. çok sinirlendim. drama dalında en iyi erkek oyuncu; bryan cranston! mad men ödül kaçırdı! inanılmaz! breaking bad‘i hâlâ izlemediyseniz mutlaka başlayın, çok başarılı. yepyeni ve kabloda oynayan bir dizinin ödül alması büyük başarı.5.27: adayların en yakın olduğu dallardan birine geldik. drama dalında en iyi kadın oyuncu; glenn close!
5.25: geldik büyük ödüllerden birine. komedi dalında en iyi erkek oyuncu; alec baldwin. resmen bağıra bağıra geldi ödülü. steve, seneye artık.
5.23: mini seri ödülleri pek ilgimi çekmese de mini dizi dalında en iyi erkek aktör; paul giamatti. panikler içinde konuşması çok şirindi.
5.14: en iyi drama dizisi dalında ipucu verecek dallara geldik. drama dalında en iyi yönetmen; house. drama dalında en iyi senaryo; mad men. mad men başladı, hadi bakalım.
5.08: nph ve kristin ne kadar harikalar. şov programı dalında en iyi bireysel performans; don rickles. az önce adını öğrenemediğim müthiş komik insan kendisiymiş.
5.01:yarışmamızı ilgilendiren bir ödül. en iyi mini dizi; john adams. mini dizi kategorisinde ödül alan herkes politik eleştiri yaptı neredeyse. ikinci saatimizi de devirdik bu arada.
4.59: en iyi reality yarışma programı; the amazing race. yuh artık, 6. üstüste ödül. project runway’e yazık oldu. bu arada, ödülü sunan kişinin adını aklımda tutamadım, kendisi mükemmel bir insanmış, tebrik ederim.
4.55: sandra, sen de kazanacaksın o emmyi bir gün. üzülme. mini dizi veya tv filminde en iyi yardımcı kadın oyuncu; eileen atkins.
4.45: mini dizi veya tv filminde en iyi yardımcı erkek oyuncu, tom wilkinson. mini dizi, film veya dramada en iyi yönetmen; recount. mini dizi, film veya dramada en iyi senaryo; john adams. bu arada steven colbert ve jon stewart hiç politikadan bahsetmediler, hem de hiç!
4.37: christina applegate ne kadar şinin bir insan ya, hayranıyım. reyting şakası sonra mimikleri çok tatlıydı. bu arada en iyi televizyon filmi; recount.
4.22:eyvah, birden herşey hızlandı. komedi dalında en iyi yönetmen; pushing daisies!!! komedi dalında en iyi senaryo; tina fey. 30 rock’ın en iyi komediyi alacağının göstergesi mi bu acaba?
4.19: haha! christian siriano l.c’den çok alkış aldı, yaşasın project runway.
4.16: 40 yıl öncesinin dizisinin oyuncuları en iyi şov programı ödülünü vermek için sahneye çıkınca bütün emmy ilgim söndü. kazanan the daily show! vuuhuu!
4.07: mini dizi veya tv filminde en iyi kadın oyuncu; laura linney. John adams ödülleri toplamaya başladı hayırlısıyla.
4.06: josh groban harikaydı! opera şarkıcısına rap yaptırmak da bayaa şahaneymiş.
4.02: en beklediğim anlardan biri geldi. josh groban geçen senelerde televizyonda büyük beğeni kazanmış dizilerin jenerik şarkılarını söylüyor. bildiklerim çıktıkça seviniyorum çocuk gibi. eğlenceliymiş de sanki.
3.58: kampanya! 2009 emmylerini ricky gervais sunsun!
3.53: steve martin’in konuşmasını hiç dinlemedim bile. onur ödülü vermeye çıkmış zaten.
3.49: aman tanrım, sunucular ne kadar sıkıcılar. göründükleri her an bitmek bilmeyen işkenceler yaşıyorum.
3.44: of, milyon tane isim sayılan adaylıklara hoşgeldiniz. en azından hepsi kendileri şirin tanıtımlar hazırlamış. conan ve angelina jolie! aaw. wii karakterleri de harika! şov programları dalında en iyi yazar kadrosu; the colbert report! oley!
3.41: conan o’brien’ın simpsons yılları şakası çok şekerdi. drama dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu; (chandra! chandra) aaah, dianne wiest.
3.35: şov programları dalında en iyi yönetmen ödülü; louis j. hovitz, 80. akademi ödülleri. adamcağız emmylerde de görev başındaymış, ödülünü karavanlardan aldı.
3.30: ricky gervais! ah! mü-kem-mel! geçen sene kazandığı ödülle övünürken ve adaylara konuşmalarını nasıl yapacaklarını anlatırken harikaydı. gerçekten komik olmak böyle bir şey sanırım. daha önceki ödül kazananların konuşmalarından alınan klipler de şu ana kadar en emmylerde olan en komik şeydi. aman yarabbim, ricky gervais durmak bilmiyor. steve carell’le monologu kelimeler ötesi.
3.29: michael emerson yine kaybetti! (arghh!!??!!!) drama alanında en iyi yardımcı oyuncu; zeljko ivanek.
3.28: desperate housewives hanımefendilerini çok özlemişim. aralarındaki gerginlik harika değil mi?
3.25: yeni yarışma! heidi klum bu gece kaç kıyafet değiştirecek?
3.20: sunucular vasat olsa da sahne dekoru harika! seinfeld’in meşhur dinerını sahnede görmek çok eğlenceliydi. gelelim 2. ödüle. komedi dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu; jean smart. bu arada yarışmamıza katılan 110 kişiden 75’i neil patrick harris demiş.
3.12: ilk ödülümüz gelsin. komedi dalında en iyi yardımcı oyuncu; jeremy piven. ardarda 3. emmy. nph hayranları için kötü haber. en azından ödülü sunan tina fey ve amy poehler’in konuşması açılıştan daha iyiydi.
3.08: tek kelimeyle açılış konuşması değerlendirmesi; sıkıcı!
3.00: oprah winfrey sahneye çıkınca ürktüm bir an, değişti mi sunucu diye. esas sunucularımız sahne aldı. hepsi bir örnek giyinmiş ve heidi klum ortada direk gibi duruyor, mükemmel.
kazananların listesi; (tam liste için emmys.org.)en iyi komedi:
30 rocken iyi drama:
mad menkomedi dalında en iyi aktör:
alec baldwin (30 rock)drama dalında en iyi aktör:
bryan cranston (breaking bad)komedi dalında en iyi aktris:
tina fey (30 rock)drama dalında en iyi aktris:
glenn close (damages)komedi dalında en iyi yardımcı aktör:
jeremy piven (entourage)drama dalında en iyi yardımcı aktör:
zeljko ivanek (damages)komedi dalında en iyi yardımcı aktris:
jean smart (samatha who?)drama dalında en iyi yardımcı aktris:
dianne wiest (in treatment)en iyi mini dizi:
john adams

ödüllü yarışmamıza katılan herkese teşekkür ederekten isabet listesini açıklıyorum. isimler önce yorum giren ilk başta olmak üzere sıralanmış durumdalar. mire ve jaaaa 9 isabetle heybetli birincilerimiz oldu ancak yorumu önce yazan mire ödülü kaptı. tebrikler!

9- mire, jaaaa
8- prensesdi
7- webiceberg, darkcrystal, annie
6- mutlus, menes9, mucho, erim11
5- halukilhan, ykadahk, hulk87, isu, gezz
4- kobeiso, cevixoz, maritza, neron54, john milton, bayat, abdomen, ramco1905, static, etherial, qsczsedaw
3- xenith, darkruse, ragomuay, barbeku, bazzer, oceangray, spankthru, tunches, emreextreme, hamdibey, gokhanbaba, brkdvnc, uyuyang, dinpege, boss29, oznurk
2- emek17, blakemagic, theaob, pauselife, kupes, turuncuyengec, harshrealm, badboy89, congman, t0lga41, madmaxx, canucks, mistercado, wrzl, sbilge, niltor, yoknickmick, adeep, emsvizyon, nedegilefendim, teknodeli, selchuq, zeffix, prilost, citir, casper54, joshuahoney, burhanabi
1- 1rain, fcfc, hanzele, heritager, hkmania, heroestr, victor utku, spaksu, kinyas70, gibibisi, yosun00, ahmethakan, gokerg, dcelasun, gwynbleidd, ggecim, hulkayy, moviefreak, snaking, lordoftheflies, moroccom, tugay41, aminemneo, dexxterr,daygsfan, kacakcocuk, eozin, akif87, wildrain
0- towanda, enginar, vesc, dooku, blacksmokeonthewater, pandera, koffan, wirelessk, dethbone, sigortaci
gece boyunca yorumlarıyla katılan herkese ayrıca teşekkürlerimi ve sevgilerimi sunarım. ayakta kalıp yazmama çok yardımcı oldunuz.gecenin en eğlenceli anlarından iki tanesinin videosu;
1- ricky gervais vs. steve carell2- josh groban’ın dizi müzikleri

http://www.youtube.com/watch?v=vPl0EJ41Wak

http://www.youtube.com/watch?v=sljZAxa9Ug4