ITV’nin 2019 sonbahar yayın dönemi için hazırladığı 6 bölümlük suç draması A Confession, 2 Eylül’de yayın hayatına başladı. Dizinin senaryosunu Jeff Pope kaleme alırken yönetmen koltuğunda Paul Andrew Williams oturuyor.

Başrollerinde Martin FreemanImelda StauntonSiobhan Finneran gibi İngiliz oyuncuları buluşturan drama 2011 yılında Wiltshire’da yaşanan gerçek hayattan alınma bir olayla başlıyor. 22 yaşındaki Sian O’Callaghan, arkadaşlarıyla dışarı çıktığı bir geceden sonra eve dönmeyince erkek arkadaşı polise haber verir. Det. Supt. (Dedektif Başkomiser) Steve Fulcher (Martin Freeman) olayı araştırmaya ve kayıp genç kızı bulmaya çalışacaktır. Ancak aynı yerde yaşayan ve kızlarından haber alamayan başka bir aile daha varsa? Steve Fulcher bu vakada çözüme ulaşmak için ne kadar ileri gidecek, neleri feda edecek, bu soruların cevaplarını ilerleyen bölümlerde alacağız.

Dizinin hazırlık ve çekim süreçlerinde hem aileler hem de Steve Fulcher oyuncularla ve ekiple temasta olmuş. Martin Freeman, Steve Fulcher için “İnsanlar onun yanlış bir şey yaptığını nasıl söyleyebilir, bilemiyorum. Bunu sadece onu canlandırdığım için söylemiyorum, o doğru şeyi yapmaya çalışan bir adamdı ve bunun için de gerçekten büyük bir bedel ödedi.” derken  Steve Fulcher da Freeman için “Çekim sürecinde iletişimdeydik, bazen bana ‘Buna nasıl tepki gösterdin?’ diye yazardı. Bunun olağanüstü olduğunu düşündüm. Oyuncuların sete gelip direktiflere göre repliklerini okuduklarını düşünürdüm ama Martin olayın karmaşıklığını ve benim tepkilerimi, hislerimi anlamak için büyük çaba sarfetti.” cümlelerini kurmuş.

Gerçek hayatta Steve Fulcher

A Confession’da Steve Fulcher (Martin Freeman)

Dizi hakkındaki ilk yorumların yazıldığı başlığa da buradan ulaşabilirsiniz.