Sky One’ın yeni dizisi Brassic‘in tanıtımıyla sizlerleyiz bugün.

Juliet Charlesworth‘ın yapımcılığını, Jon Wright‘n yönetmenliğini üstlendiği komedi, drama ve aksiyon ögelerini harmanlayan bir dizi Brassic. Dizinin 6 bölümden oluşan ilk sezonu 22 Ağustos 2019 tarihinde izleyiciyle buluştu ve aynı gün içerisinde diziye 2. sezon onayı çıktığı duyuruldu. Dizinin bölüm süreleri ise 43-44 dakika civarında.

KONU

Vinnie ve Dylan, çocukluklarından beri çok yakın arkadaşlar. Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor, Vinnie her suça atlayışında Dylan da peşinden gidiyor. Ömürleri küçük arkadaş gruplarıyla birlikte küçük kenar mahallerinde geçiyor. Her günleri ayrı bir vukuat içeriyor. Suçtan uzak duramıyorlar ve aksiyon hayatlarından hiç eksik olmuyor. Biz de grubumuzun başlarından geçen bu aksiyon dolu ve eğlenceli olaylara konuk olma fırsatı yakalıyoruz.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

=Vinnie=

Kendisine bipolar teşhisi konulmuş bir adam. Ormanlık alanda bir karavanda yaşıyor. Küçük çaplı uyuşturucu yetiştiriciliği ve satışı ile yine küçük çaplı hırsızlık işleriyle uğraşıyor. Bunları yaparken de arkadaşlarından destek alıyor.

Karaktere Misfits ve Preacher dizileri dışında Lockout isimli sinema filminden de hatırlanabilecek Joseph Gilgun hayat veriyor.

=Dylan=

Vinnie’nin en yakın arkadaşı. Vinnie’ye çok değer veriyor ve hastalığından da ötürü kendini her daim onun yanında olmak zorunda hissediyor. Barda çalıştığı mesai saatleri ve Vinnie ile sağda solda koşturduğu vakitler dışında kumar oynayarak da para kazanıyor. Kız arkadaşıyla yaşıyor. Naif bir yapısı var.

Karakteri Crashing ve Being Human dizilerinden anımsanabilecek Damien Molony canlandırıyor.

=Erin=

Dylan’ın kız arkadaşı. Zamanında çok sayıda erkekle takılmış ve o takılmalardan birinde hamile kalmış. 5 yaşında bir oğlu var. Babası bilinmiyor. Şimdilerde hayatını yoluna sokmaya çalışıyor. Üniversite öğrenimini tamamlayıp kendisine ve oğluna daha iyi bir hayat sağlamak istiyor. Lakin yanlış anlaşılmasın tabii; şu anda da çok uslu bir kız olduğu söylenemez.

Karaktere Our Girl dizisinden tanıdığımız Michelle Keegan hayat veriyor.

=Ash=

Vinnie ve Dylan’ın arkadaş grubundan biri. Göçmen bir ailenin çocuğu. Karavan parkında yaşıyor. Dövüşmek onun işi.

Karakteri Aaron Heffernan canlandırıyor.

=Cardi=

Vinnie ve Dylan’ın arkadaş grubundan biri. Yemek yemekle arası çok iyi olan biri. Tırsak, faydasız bir tip ama sempatikliği sayesinde arkadaşları tarafından seviliyor.

Karakteri Tom Hanson canlandırıyor.

=Tommo=

Vinnie ve Dylan’ın arkadaş grubundan biri diyebiliriz onun için de. Her dişiye yazma eğilimi olan biri. Dylan’a kumar oyunları ayarlıyor.

Karaktere Plebs ve The Frankenstein Chronicles dizilerinden tanıdığımız Ryan Sampson hayat veriyor.

Yukarıdaki altılıya ek olarak The Affair, Les Misérables ve The Wire dizilerinden yakinen tanıdığımız Dominic West, Vinnie’nin psikologu Dr. Chris Cox rolüyle karşımıza çıkıyor dizide. Chris, ciddi problemleri olan, kendisine bile faydası olmayan, Vinnie ile olan seanslarında profesyonel olmaktan çok uzak olan bir adam.

Pure dizisinden tanıdığımız Anthony Welsh‘i Erin ile aynı üniversiteye giden bir zengin çocuğu olan Jake rolünde izliyoruz tekrar eden bir rolle. Jake, Erin’in peşinde bir yeşil ışık kovalıyor.

Jude Riordan, Erin’in oğlu Tyler rolüyle karşımıza çıkıyor. Kadroda ayrıca Parth Thakerar, Ruth Sheen ve Steve Evets gibi isimler yer alıyor.

YAZARIN NOTU

Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş durumdayım. Öyle aman aman bir hikayesi veya çok kaliteli diyalogları yok bana göre dizinin. Lakin son derece cazip bir oyuncu kadrosu ve izlenesi karakterleri var. Bu da benim diziyi izlemeye devam etme sebebim zaten. Joseph Gilgun’u izlemeyi özlemişim cidden. Michelle Keegan’ı bu rolde izlemesi oldukça keyifli. Damien Molony, Ryan Sampson, Dominic West ve Anthony Welsh’i de severim çeşitli dizilerden.

Oyuncu kadrosu size de cazip gelmişse beklentiyi oldukça düşük tutmak kaydıyla bir şans verebilirsiniz diziye.

FRAGMAN