Dizi Hakkında

25 Ekim 2017’de yayınlanmaya başlayan Absentia, Amerikan yapımı drama, gerilim suç dizisidir. AXN tarafından yayınlanan dizinin her sezonu 10 bölümden oluşuyor. 17 Temmuz 2020’de 3.sezonu yayınlanan dizinin toplam 3 sezon ve 30 bölümü bulunmaktadır. Dijitaldeki yayını Amazon Prime’dadır.

Konusu

Bir seri katilin peşinden giderken iz bırakmadan kaybolan bir FBI ajanını konu alıyor. Altı yıl sonra ormandaki bir kulübede ölmek üzereyken ve geçmiş yıllara dair hafızası gitmiş hâlde bulunur. Eve döndüğünde, kocasının tekrar evlendiğini ve oğlunu başka bir kadının yetiştirdiğini, adının birkaç cinayete karıştığını öğrenir.

Karakterler

Stana Katic, Boston’un en kötü şöhretli seri katillerinden birini avlarken ortadan kaybolan ve öldüğü sanılan eski bir FBI özel ajanı Emily Byrne rolünde.

Patrick Heusinger, Özel Ajan Nick Durand rolünde. Emily’nin kocası ve Emily’yi aramayı bıraktığı için suçluluk duyan FBI özel ajanı.

Cara Theobold, Alice Durand rolünde. Nick’in yeni karısı ve Flynn’in üvey annesi.

Neil Jackson, Emily’nin ağabeyi Jack Byrne rolünde. Emily’nin ortadan kaybolmasının neden olduğu ağır içki nedeniyle işini ve tıbbi ruhsatını kaybeden eski bir cerrah.

Angel Bonanni, Dedektif Tommy Gibbs rolünde.

Bruno Bichir, psikolojik yaralarını iyileştirmek ve onu kaçıran kişiyi bulmak için Emily ile birlikte çalışan bir FBI psikoloğu ve profilcisi olan Dr. Daniel Vega.

Paul Freeman, Boston’dan emekli bir polis memuru ve Emily’yi evlatlık alan babası Warren Byrne rolünde.

Ralph Ineson, Özel Ajan Adam Radford rolünde. FBI’ın Boston saha ofisinden sorumlu, siyasi ve kariyer odaklı bir özel ajan. Nick ve Emily’nin patronu.

Christopher Colquhoun, Özel Ajan Derek Crown rolünde.

Patrick McAuley, Emily’nin Nick’le olan oğlu rolünde.

Matthew Le Nevez, Özel Ajan Cal Isaac rolünde.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.