Dijital platformlar artık günümüzün vazgeçilmez dizi izleme araçlarından birisi oldu. Bu yönde eğilimindeki artıştan ötürü artık ulusal olsun kablolu olsun kanallar da kendi dijital platformunu kurmaya başladı. Amerika’nın en iyi kablolu kanalları arasında yer alan HBO da HBO Max isimli kendi dijital platformunu kurdu. Şimdi tanıtımını yapacağımız dizi Made for Love bu yeni platformun meyvelerinden birisi.

Alissa Nutting‘in 2017 yılı basımı aynı isimli romanından uyarlanan dizinin senaryosunu Patrick Somerville yazdı. Somerville, ayrıca dizinin yürütücüsü konumunda da yer aldı. S.J. Clarkson, yönetmenlik görevini üstlendi. Yapımcı koltuğunda Somerville, Clarkson, Nutting üçlüsüne Liza Chasin ve Dean Bakopoulos da eşlik etti.

1 Nisan tarihinde yayın hayatına başlayan dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürdü ve bitti. Henüz ikinci sezon hakkında bir haber çıkmadı. Bölüm süreleri ise 25-30 dakika arası değişmektedir.

Byron Gogol (Billy Magnussen), çok ünlü bir teknoloji firmasının sahibi milyarder birisidir. Kendi özel tasarladığı bir yerde insanlardan, dünyanın geri kalanından uzak bir şekilde eşi Hazel (Cristin Milioti) ile birlikte yaşamaktadır. Hayatları çok güzel bir şekilde devam etmektedir. Bir gün Byron yeni bir teknolojiyi tanıtır. Bu teknoloji çiftlerin beyinlerine aktarılan bir çiptir. Ancak bu çipi uygulamaya geçmeden önce kendi eşi üzerinde denemiştir. Hazel bunu fark etmesiyle birlikte sorguladığı bu sahte hayattan kaçma girişiminde bulunur ve babası Herbert‘in (Ray Romano) yanına sığınır. Bu sırada beynindeki bu aletten kurtulmak da istiyordur. Byron ise hem önemli kobayını hem de eşini kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır.

Made for Love, başrolünde sevdiğim Cristin Milioti olduğu için izlediğim bir diziydi. Diziyi bitirdim. Başrolünü ve oyunculukları yeterli bulsam da bu konunun daha iyi işlenmesini ve izlerken keyif de vermesini beklerdim. Standart bir şekilde izletti ve bence potansiyeli varken ortalama bir dizi olarak kaldı. İzlediğime pişman değilim, devamı olursa muhtemelen bakarım ancak çok aşırı beğendiğimi söyleyemem. Denemek isteyenlere ilk bölümlerine bakın sarmıyorsa gerisini izlemeyin diye tavsiye edebilirim. Nasıl başladıysa öyle giden bir dizi bana kalırsa.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

NOT: Daha önce dizi hakkında yorumlar burada yapılıyordu.