BBC’nin ünlü dizisi Line Of Duty’deki Müfettiş Ted Hastings karakteri ile çoğumuzun yakından tanıdığı İrlandalı oyuncu Adrian Dunbar, bu sefer ITV’de yayınlanacak 4 bölümlük Ridley adlı dizide yeniden başka bir dedektife hayat verecek.

Adrian Dunbar’ın başrolünde olduğu Blood dizisini yapan West Road Pictures, dizinin yapım şirketi. Ridley, Vera‘nın başyazarı Paul Matthew Thompson ve West Road Pictures’ın genel müdürü Jonathan Fisher tarafından yaratıldı. İkili dizinin yönetici yapımcılığını da üstleniyorlar.

4×120 dakikalık dizinin 1, 2 ve 4. bölümlerini Paul Matthew Thompson, 3. bölümünü Julia Gilbert (Midsomer Murders) yazacak.

Dizi, bizi yıllarca polis hizmetinden sonra emekli olan karizmatik Dedektif Alex Ridley ile tanıştıracak. Alex, cinayet masasında polis memuru olarak 25 yıl geçirdi ve verecek çok şeyi olduğunu düşündüğü için emekli olma fikri ona çekici gelmiyor. Ridley’in yerine, Ridley’in uzun yıllar akıl hocalığı yaptığı eski çömezi DI Carol Farman geldi. Carol, karmaşık ve zorlayıcı bir cinayet davasında polis danışmanı olarak görevlendirildiğinde, soruşturma karanlık ve beklenmedik bir hal alır. Destek için eski akıl hocasına giden Carol, Ridley’in geçmişte onlara çok iyi hizmet eden suç çözme konusundaki benzersiz sezgilerine erişmeye isteklidir. Çözülmesi gereken daha ilgi çekici vakalarla, Ridley emekli olmaktan çıkıp eski rolüne dönecek ve Carol ile zorlu ve başarılı ortaklığını yeniden canlandıracak.

Ridley’in çekimlerine bu sonbaharda başlanacak.  Ridley, dizinin uluslararası dağıtımcısı All3Media International ile ortaklaşa üretilecek.

Kaynak