BBC One kanalında ekrana gelecek yeni Agatha Christie uyarlaması Ordeal by Innocence’ın ilk tanıtımı yayınlandı. Ülkemizde “Şahidin Gözleri” ismiyle yayınlanan kitaptan uyarlanan mini dizi, üç bölüm sürecek.

Dizinin kadrosunda Bill NighyCatherine KeenerMatthew GoodeEd WestwickLuke TreadawayAnthony BoyleEleanor TomlinsonMorven ChristieCrystal ClarkeElla Purnell ve Alice Eve yer alıyor. Romanı kanal için And Then There Were None ve Witness For The Prosecution’ı da hazırlayan Sara Phelps uyarladı. Miss Marple veya Hercule Poirot’ya ait olmayan romanın konusu şöyle:

Londra’nın zengin ailelerinden Argyle’lerin malikânesi korkunç bir cinayetle sarsılır ve öldürülen Bayan Argyle’ın katil zanlısı olarak oğlu Jacko Argyle hapse atılır. Sonrasında da bu genç adam cezaevinde zatürreeden ölür. Ancak iki yıl sonra Doktor Arthur Calgary adında biri ortaya çıkıp cinayetle ilgili yeni bilgiler ortaya atıp Jacko’nun suçsuz olduğunu iddia edince eski yaralar açılır ve ortalık karışmaya başlar.

Ordeal By Innocence, 1984 yılında film olarak vizyona da gelmişti. Normalde Noel zamanı ekrana gelmesi planlanan dizi, kadrosunda yer alan adı lazım değil baş harfi Ed Westwick hakkındaki taciz ve tecavüz iddiaları nedeniyle programdan çıkarılmış, yerine Christian Cooke gelmiş ve sahneleri baştan çekilmişti.