BBC One’ın 2016’da duyurusunu yaptığı 7 Agatha Christie dizisinde Ordeal By Innocence’ın ardından sıra geldi ikincisine. Ülkemizde ‘Cinayet Alfabesi’ ismiyle yayınlanan The ABC Murders, yeni uyarlama olacak. Bununla birlikte diziden ilk detaylar da geldi.

Mini dizi toplamda üç bölüm sürecek. Agatha Christie uyarlamaları And Then There Were None, The Witness for the Prosecution ve Ordeal By Innocence’ı uyarlayan Sarah Phelps bir kez daha roman uyarlamasının kontrolünde. Bir Hercule Poirot hikayesi olan romanın uyarlamasında başrolü John Malkovich üstlenecek. Malkovic’e projede eşlik edecek bazı isimlerse şöyle:

Rupert Grint (Harry PotterSick Note), Andrew Buchan (BroadchurchThe Honourable Woman), Eamon Farren (Twin PeaksChained), Tara Fitzgerald (Game of Thrones), Bronwyn James (Harlots) ve Freya Mavor (The Sense of an Ending).

Romanın arka kapağındaki kısa özeti:

Alfabe sırasına göre kurbanlarını öldüren seri katil, cesetlerin yanına ABC tren yolları tarifesini bırakmaktadır. Aynı zamanda cinayetleri işleyeceği mekanları Hercule Poirot’ya önceden haber vererek deneyimli dedektifle dalga geçmektedir. Fakat Poirot adı geçen yerlere ulaşmakta her zaman gecikir. Bu psikopatın düşüncelerinden ve cinayet metodundan fazlasıyla etkilenen Poirot, Hastings ve Japp’ın yardımıyla İngiltere’de enine boyuna seyahet ederek bu acımasız katilin izini bulmaya karar verir.

Kaynak