Kim Cattrall (Sex and the City), CBS All Access’in yaklaşan psikolojik gerilim dizisi Tell Me A Story‘nin başrol oyuncularından biri oldu.

2014 yılında Antena 3 kanalında yayınlanan İspanyol dizisi Cuéntame un cuento‘dan uyarlanacak olan Tell Me A Story, Üç Küçük Domuzcuk, Kırmızı Başlıklı Kız ve Hansel ile Gretel gibi dünyanın en sevilen masallarını alıp onları karanlık ve çarpıtılmış bir süzgeçten geçirerek psikolojik gerilim öğeleri ile birleştirip yeniden sofralarımıza getirecek. Dizinin hikayesi, günümüzde New York şehrinde geçecek.

Dizinin senaryosunu Kevin Williamson kaleme alacak. Aaron Kaplan ve Dana Honor ona yapımcı koltuğunda eşlik edecek. Liz Friedlander ise ilk 2 bölümün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenecek.

Cattrall dizide Colleen isimli geleneksel olmaktan çok uzak bir büyük anneyi canlandıracak. Colleen’in oğlu eve sorunlu bir genç kız olan torunu Kayla ile birlikte döndüğünde ise Colleen kendini geliştirmek ve uğursuz bir tehdite karşı ailesini korumak zorunda kalacak.

Kadroda Billy Magnussen (Get Shorty) de yer alacak. Magnussen dizide baştan çıkarıcı bir lise öğretmenine hayat verecek. Büyük olasılıkla Kırmızı Başlıklı Kız masalındaki kurt tasvirinin bir uyarlaması ile karşımıza çıkacak.

Orijinal dizinin fragmanı:

Kaynak 1

Kaynak 2

Kaynak 3