Agatha Christie uyarlaması Why Didn’t They Ask Evans?‘ın kadrosu açıklandı.

Hugh Laurie’nin senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği, aynı zamanda kadrosunda da yer aldığı dizide Will Poulter (The Revenant), Lucy Boynton (Bohemian Rhapsody), Maeve Dermody (The Secret Garden), Conleth Hill (Game of Thrones), Daniel Ings (I Hate Suzie), Jonathan Jules (Small Axe), Miles Jupp (The Durrells), Amy Nuttall (Downton Abbey), Alistair Petrie (Rogue One: A Star Wars Story), Paul Whitehouse (The Personal History of David Copperfield), Morwenna Banks (Skins), Joshua James (Black Mirror) de rol alacak.

Christie’nin 1934’te piyasaya çıkan romanından uyarlanacak mini dizi ITV-BBC ortaklığıyla kurulan dijital platform Britbox’ta yayınlanacak ve platformun Kuzey Amerika projesi olarak hazırlanacak. Sezonu 3 bölüm sürecek ve 2022’de ekrana gelecek. Yapımını son dönemde ekrana gelen diğer Agatha Christie dizilerini de hazırlayan Mammoth Screen üstlenecek.

Ülkemizde “Neden Evans’a Sormadılar?” ismiyle yayımlanan romanın arka kapağındaki tanıtım metni şöyle:

Golf oynarken topu yamaçtan aşağı yuvarlanan Bobby Jones, topunu almak için aşağıya indiğinde kayalıkların arasında ölmek üzere olan bir adamla karşılaşır. Adam, son nefesini vermeden önce gözlerini açıp, “Neden Evans’a sormadılar?” der. Bu sözleri bir türlü aklından çıkaramayan Bobby, arkadaşı Frankie’ yle birlikte esrarı çözmeye kalkışır. Ama hesaba katmadıkları bir şey vardır ölümcül bir tehlike onlarla yüzleşmeyi beklemektedir…

Christie uyarlamalarının yeni yayıncısı olan BBC, son olarak Agatha Christie’nin “Ölüm Büyüsü” romanından uyarlanan The Pale Horse dizisini ekrana getirdi. “Sonunda Ölüm Geldi” (Death Comes As The End) romanının dizi uyarlamasının hazırlıkları ise devam ediyor. Pandemi ve Armie Hammer skandalı nedeniyle ertelenen Nil’de Ölüm’ün film uyarlamasının vizyon tarihi şimdilik 11 Şubat 2022’de.

Not: “Neden Evans’a Sormadılar?” romanı bağımsız bir hikaye olmasına rağmen daha önce bir Miss Marple hikayesi olarak ITV’de ekrana gelen “Marple” dizisi (4×04, 2011) için uyarlandı.

Kaynak